Вантажівки Hyundai XCIENT на паливних елементах вийшли на ринок Німеччини

Вантажівки Hyundai XCIENT на паливних елементах вийшли на ринок Німеччини

Сім німецьких компаній введуть в експлуатацію 27 великовантажних вантажівок XCIENT Fuel Cell завдяки державному фінансуванню.

Hyundai Motor Company оголосила про експорт своїх важких вантажівок XCIENT Fuel Cell до Німеччини, найбільшого ринку комерційних автомобілів у Європі.

Сім німецьких компаній у сфері логістики, виробництва та роздрібної торгівлі введуть в експлуатацію 27 вантажівок XCIENT Fuel Cell завдяки фінансуванню з боку Федерального міністерства цифрових технологій та транспорту Німеччини (BMDV). 

Фінансування BMDV доступне для акумуляторних, водневих та гібридних електромобілів, що відповідають заправній/зарядній інфраструктурі. До 2024 року BMDV матиме бюджет у розмірі 1,6 мільярда євро для закупівлі екологічно чистих комерційних автомобілів. 

Також, для активного виходу на ринок водневих комерційних автомобілів у Німеччині, Hyundai Motor Company разом зі швейцарською компанією H2 Energy створили спільне підприємство Hydrogen Mobility Germany GmbH (HHMG). HHMG буде здійснювати продажі на місцевому ринку та обслуговування клієнтів. 

Технічні характеристики вантажівки XCIENT

XCIENT Fuel Cell оснащена 180-кіловатною системою водневих паливних елементів з двома 90-кіловатними стеками. Електричний двигун потужністю 350 кВт з максимальним крутним моментом 2 237 Нм.

Сім великих водневих баків XCIENT Fuel Cell забезпечують сумарну ємність для зберігання близько 31 кг палива, а комплект трьох батарей ємністю 72 кВт·год служить додатковим джерелом енергії. 

Максимальна дальність ходу складає 400 км на одній зарядці. Заправка повного бака водню займає від 8 до 20 хвилин залежно від температури навколишнього середовища. 

Випущений у 2020 році компанією Hyundai Motor, XCIENT Fuel Cell є першою у світі серійною водневою електричною вантажівкою великої вантажопідйомності. Компанія вже поставила 47 одиниць до Швейцарії, де вони набрали понад чотири мільйони кілометрів пробігу станом на липень 2022 року.