MINI Vision Urbanaut: в майбутнє з комфортом

MINI Vision Urbanaut: в майбутнє з комфортом

MINI VISION URBANAUT представив концепт цифрового багатофункціонального електромобіля. Електричний мікровен довжиною 4460 мм, оснащений автопілотом. 

Це суто цифровий макет, що не побудований «в металі», тому технічних характеристик у нього немає. Вони й не потрібні, адже головна тема шоу-кара — раціональне використання внутрішнього простору і його універсальність.

Віртуальний прототип, який нагадує фургон з колесами, розташованими в кутах кузова, як у першого Mini. Округлі фари — діодні матриці, приховані під алюмінієвою сіткою і їх видно, коли вони світять або відображають різнокольорову графіку. У восьмикутному носі ховаються датчики автопілота. На скло нанесено візерунок, виконаний в тому ж сіро-зеленому «металік», що і кузов. 

«Автобус» наділений одними зсувними дверима по правому борту. Іншого входу/виходу просто немає, зате у припаркованого Урбанавта може підійматися лобове скло, створюючи ілюзію балкона, розширюючи взаємодію з навколишнім світом. 

Усередині чотири місця. При автономному режимі передня панель разом з кермом і кріслом пасажира трансформуються в кутовий диван, а водійське сидіння розгортається назад. Порожнеча в центрі салону нічим не заповнена свідомо, бо це зона навпроти входу.

І в віртуальному світі, і в суворій реальності Urbanaut побудований з екологічних матеріалів. Дизайнери MINI кажуть, що уникали хрому і шкіри, тому в салоні домінує трикотаж (в’язаний текстиль), а підлога виконана з пробки.

Салон, що нагадує мінівен, покликаний забезпечити комфорт не тільки в далекій подорожі, але готовий перетворитися в житлове приміщення після завершення подорожі. MINI заявляє, що інтер’єр їх концепту можна перетворити в компактне житлове приміщення за пару хвилин. А під час руху в ньому зі зручностями зможуть розташуватися чотири дорослих людини.

Рівень персоналізації пропонує небачену досі варіативність. MINI пропонує три режими настройки всього концепту. Причому, кожен з них змінює аромат в салоні, освітлення і навіть музику, крім усього іншого. Є фіксовані режими: Chill, Wanderlust і Vibe, які, за допомогою так званих міні-токенів, можна повністю переналаштувати.

Про серійне виробництво не йдеться. Все, що представлено на фото — навіть не фізичний об’єкт, а всього лише віртуальний, створений в комп’ютері.