Hyundai Motor Group показала концепт кабіни електричного аеромобіля eVTOL

Hyundai Motor Group показала концепт кабіни електричного аеромобіля eVTOL

Компанія Supernal, що входить у групу Hyundai Motor, представила концепт кабіни свого першого літального апарату з вертикальним зльотом eVTOL (electric-powered vertical take-off and landing).

Концепт був представлений на міжнародному авіасалоні Фарнборо 2022 у Великобританії. Supernal працює над сертифікацією eVTOL для комерційного використання в США, починаючи з 2028 року, а незабаром після цього — у ЄС та Великій Британії.

Компанія Supernal співпрацювала з дизайнерами Hyundai Motor Group для створення концепту кабіни. У ньому втілена філософія біомімікрії (використання систем та елементів природи при розробці інноваційних продуктів) — у цьому випадку метелика.

П’ятимісний салон аеромобіля виготовленого з кованого вуглецевого волокна. Ергономічні контурні сидіння створюють для пасажирів атмосферу, що нагадує кокон. Ручки, вбудовані у двері та спинки сидінь, полегшують вхід та вихід із салону. Комбінація освітлення регулюється залежно від різних етапів польоту, щоб імітувати ефект «світлотерапії».

Пріоритетом концепції салону є екологічність, тому в ній використані такі матеріали, як термопластик, що переробляється, шкіра рослинного походження, тканина з переробленого пластику та інше. Каркас сидіння також зроблений із надлишку сировини, яка отримана в процесі виробництва планера літака.

Розвиток повітряної мобільності за межами міста

Крім акумуляторного літального апарату eVTOL, що призначений для внутрішньоміських пасажирських перевезень (UAM), корейський підрозділ Hyundai Motor Group розробляє водневий гвинтокрил середнього розміру для міжміських перевезень (RAM). Його експлуатація розпочнеться у 2030-х роках.

Також, на виставці Фарнборо, Hyundai Motor Group та Rolls-Royce підписали меморандум про взаєморозуміння щодо впровадження повністю електричних силових установок та технології водневих паливних елементів на ринку літальних апаратів. Партнерство використовуватиме авіаційні та сертифікаційні можливості Rolls-Royce та технології водневих паливних елементів Hyundai Motor Group.