«Повернись живим» закупив для військових комплекс Bayraktar TB2

«Повернись живим» закупив для військових комплекс Bayraktar TB2

Це наймасштабніший проєкт Фонду на сьогодні.

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» першим в Україні придбав безпілотний авіаційний комплекс Bayraktar TB2, загальною вартістю 16 502 450 доларів США, повідомляє пресслужба Фонду.

Мова не просто про безпілотники, а про повноцінну автономну систему. До неї входять:

  • три ударних безпілотники Bayraktar;
  • система повітряного зв’язку;
  • мобільний комплекс наземного управління;
  • наземний термінал передачі даних;
  • система розпізнавання «свій-чужий»;
  • декілька десятків керованих авіаційних боєприпасів;
  • та інше необхідне наземне обладнання і запасні частини.

Щоб покупка стала можливою, Фонд іще в березні цього року отримав дозвіл на імпорт товарів військового призначення. Зокрема й летального озброєння.

«Ми, — підсумовує директор «Повернись живим» Тарас Чмут, — готові й надалі забезпечувати українську армію всім необхідним, й, зокрема, технікою та озброєнням. Але подібні угоди вимагають тиші аж до моменту їхньої реалізації. Тому кожна гривня, щоденно перерахована у Фонд, дозволяє нам реалізовувати та втілювати найамбітніші задуми й спільно з іншими благодійниками наближати нашу спільну перемогу».

Раніше Фонд відзвітував про закупівлю 10 безпілотних комплексів PD-2 із пересувними наземними станціями, загальною вартістю приблизно у 300 мільйонів гривень, або 8,5 мільйонів доларів.

10 комплексів — це 20 літаків PD-2 і 10 автівок-наземних станцій, переобладнаних у пересувні командні пункти управління.  

БПЛА PD-2. Фото: «Повернись живим»

Нагадаємо, PD-2 — це багатоцільові, найперше, розвідувальні безпілотні комплекси вітчизняного виробництва. Розроблені українськими «UkrSpecSystems», ці безпілотники — одні з кількох БПЛА українського виробництва з радіусом польотів у понад 200 кілометрів. PD-2 має двигун внутрішнього згоряння, відтак, у порівнянні з електричними літаками, долає значно більші дистанції. Сумарна протяжність маршруту PD-2 (на одному баку) може сягати 1000 і більше кілометрів. Для злету PD-2 не потрібен аеродром. Ці БПЛА мають шасі та злітають вертикально. 

Задонатити на наступні проєкти Фонду «Повернись живим» можна тут: https://savelife.in.ua/donate/