Електромобіль, що може розмовляти та виражати емоції — новий концепт від BMW

Електромобіль, що може розмовляти та виражати емоції — новий концепт від BMW

На виставці споживчої електроніки (CES) 2023 у Лас-Вегасі BMW Group поділився своїм баченням майбутнього цифрового досвіду як всередині, так і зовні автомобіля.

Цифровий емоційний зв’язок між людиною та машиною

BMW i Vision Dee — це футуристичний середньорозмірний седан із новою та лаконічною мовою дизайну. Назва «Dee» розшифровується як Digital Emotional Experience (цифровий емоційний досвід) — і саме в цьому полягає його мета: створити ще міцніший зв’язок між людьми та їхніми автомобілями в майбутньому. Майбутні цифрові функції вийдуть далеко за межі звичних нам сьогодні систем голосового керування та допомоги водієві.

Головний дисплей BMW Head-Up-Display займає всю ширину лобового скла, даючи змогу зазирнути в майбутнє покоління автомобілів. Починаючи з 2025 року, ця інновація буде доступна в моделях NEUE KLASSE.

BMW Group також удосконалила використання технології зміни кольору. Представивши на виставці CES BMW iX Flow Featuring E Ink з можливістю переходу від чорного до білого кольору. BMW i Vision Dee тепер може змінювати свій екстер’єр до 32 кольорів під час руху.

BMW Mixed Reality Slider: у віртуальний світ за п’ять кроків

За допомогою технологічних датчиків на панелі приладів водії можуть самостійно вирішувати, скільки цифрового контенту вони хочуть бачити на вдосконаленому головному дисплеї.

П’ятиступеневий вибір варіюється від аналогового зображення до інформації, пов’язаної з керуванням автомобілем, вмісту комунікаційної системи, проєкція доповненої реальності, аж до входу у віртуальні світи.

Паралельно із цим, вікна з можливістю затемнення можна використовувати для поступового відходу від реальності. У BMW i Vision Dee можна відчути змішану реальність у захопливий спосіб, який залучає різні органи чуття, не вимагаючи додаткових інструментів, створюючи новий вимір задоволення від водіння для користувача.

Вдосконалений головний дисплей BMW: у новому класі з 2025 року

BMW Group відома в автомобільному секторі як першопроходець у сфері Head-Up Display, систематично вдосконалювала цю технологію протягом останніх двох десятиліть. У BMW i Vision Dee проєкція по всій ширині лобового скла дозволяє відображати інформацію на якомога більшій поверхні.

Таким чином, BMW Group демонструє величезний потенціал проєкційний технологій, а BMW i Vision Dee наочно демонструє, як у майбутньому можна буде використовувати вдосконалений головний дисплей для відображення інформації та керування.

Сценарій привітання з голосовими іконками

Цифровий досвід починається ще за межами транспортного засобу з персоналізованого сценарію привітання, який поєднує графічні елементи, світлові та звукові ефекти. Природна мова слугує найпростішою та інтуїтивно зрозумілою формою взаємодії, що забезпечує ідеальне взаєморозуміння між людиною та її автомобілем.

Фари та закрита решітка радіатора BMW утворюють спільну зону, іконку на поверхні, що дозволяє автомобілю відтворювати різні вирази обличчя. Це означає, що BMW i Vision Dee може розмовляти з людьми й водночас візуально виражати такі настрої, як радість, здивування або схвалення. BMW i Vision Dee також може проєктувати зображення аватара водія на бічне вікно, щоб ще більше персоналізувати сценарій привітання.

Світова прем’єра повноколірної версії

Після дивовижного дебюту BMW iX Flow з технологією E Ink на виставці CES 2022, BMW Group представляє повноколірну версію технології E Ink у BMW i Vision Dee, яка вперше у світі буде використана як зовнішня обшивка автомобіля.

BMW i Vision Dee, замість того, щоби просто чергувати чорний і білий кольори, тепер демонструє багатобарвний, повністю змінний та індивідуально налаштований екстер’єр. Плівка ePaper від партнера BMW Group, компанії E Ink, наноситься на кузов для створення цього чарівного відображення кольору. Може відображатися до 32 кольорів.

Поверхня кузова BMW i Vision Dee розділена на 240 сегментів E Ink, кожен із яких контролюється окремо. Це дозволяє створювати майже нескінченну кількість різноманітних візерунків і змінювати їх за лічені секунди. Процес лазерного різання, що використовується для обрізки плівок, та електронна система управління були розроблені в партнерстві з E Ink. Адаптація цієї технології для криволінійних поверхонь і програмування анімації були розроблені власними інженерами BMW Group, що уможливило унікальну технологію в автомобільному секторі по всьому світу.

Лаконічний дизайн — всередині та зовні

Дизайн BMW i Vision Dee був навмисно спрощений, щоб зосередити увагу на цифровому досвіді та ДНК бренду BMW. Екстер’єр визначений класичним дизайном седана, який є основою бренду BMW. Традиційні елементи дизайну, такі як решітка радіатора BMW, подвійні круглі фари та вигин Хофмейстера, переосмислені, а іконки замінили аналогові елементи. Це надає BMW i Vision Dee власного цифрового, але людського характеру.

У салоні диджиталізація йде пліч-о-пліч із мінімізацією використання матеріалів, елементів керування та дисплеїв, щоб ніщо не відвертало уваги від цифрового досвіду та нового відчуття підвищеного задоволення від водіння.

Нетрадиційний дизайн керма із центральною вертикальною спицею створює точки дотику, які оживають, коли до них наближаєшся або торкаєшся, і якими можна керувати рухом великого пальця. Ці точки дотику керують вибором контенту, що проєктується на лобове скло, і разом із головним дисплеєм підтримують принцип «руки на кермі, очі на дорозі».