Новий концепт Volkswagen ID.2all — прообраз майбутнього доступного електромобіля

Новий концепт Volkswagen ID.2all — прообраз майбутнього доступного електромобіля

Серійна версія концепту Volkswagen ID.2all з’явиться у 2025 році та складе конкуренцію Peugeot e-208 та Vauxhall Corsa-e.

Менш як 25 000 євро — ціновий орієнтир

Ми вже кілька років чекаємо, коли Volkswagen зробить електромобілі більш доступними для широких мас. Й ось запропоноване компанією рішення: ID.2all, повністю електричний суперміні, який стане конкурентом для таких моделей, як Peugeot e-208 і Vauxhall Corsa-e, коли з’явиться в продажу у 2025 році.

ID.2all — це перша спроба VW взяти участь у проєкті MEB Entry, який було оголошено у 2019 році з метою створення електромобілів вартістю менш як 20 000 євро. Зараз цей ціновий орієнтир піднявся до «менш як 25 000 євро», але все ще є надія, що автомобіль може коштувати трохи менше ніж 20 000 фунтів стерлінгів у Великій Британії.

Практичніше та дешевше

Проєкт MEB Entry є відгалуженням від платформи MEB, на якій були створені такі моделі, як VW ID.3 та Skoda Enyaq, але із самого початку він був розроблений для підтримки менших і дешевших автомобілів. Таким чином, він змінює компонування із заднього на передній привід і використовує менш складну конструкцію задньої підвіски з торсіонною балкою (без необхідності встановлювати електродвигун), щоби підвищити практичність і знизити витрати.

Стабільність та привабливість

ID.2all виглядає досить відокремлено від будь-якої з моделей ID., які ми вже бачили, і, звичайно, набагато більш традиційно, ніж хетчбек ID.3. Його довжина складає 4 050 мм, а колісна база — 2 600 мм, тобто на пару сантиметрів коротше, ніж у нинішнього Polo, але з п’ятьма сантиметрами більшою відстанню між передньою та задньою осями.

Передня частина і профіль легко можуть бути схожими на суперміні VW з традиційною силовою установкою, хоча вздовж боковин проходить одна сильна складка, а ручки задніх дверей «заховані» за бічними вікнами. Також є свіжа інтерпретація фірмової С-подібної стійки від Golf.

Попри те, що ID.2all не з’явиться в продажу ще два роки, VW зробив незвичайний крок, підтвердивши кілька ключових технічних деталей. Єдиний двигун концепту, встановлений спереду, видає 223 к.с. — цього достатньо для розгону від 0 до 62 миль/год за сім секунд, як повідомляють у компанії. Батареї будуть доступні у двох варіантах: 38 і 56 кВт·год, але хімічний склад поки що невідомий. VW очікує, що запас ходу за тестом WLTP для більшого блоку складе близько 280 миль, а зарядка постійним струмом дозволить зарядити батарею з 10 до 80 відсотків її ємності приблизно за 20 хвилин завдяки піковій зарядній потужності 125 кВт.

У передній частині салону домінує пара дисплеїв — 10,9-дюймовий екран приладової панелі та 12,9-дюймовий екран інформаційно-розважальної системи.

Важливо, що під центральним дисплеєм розташовані прості фізичні перемикачі для регулювання температури для передніх пасажирів і підігріву сидінь, а також ручка, що обертається, для збільшення і зменшення гучності. На кермі також немає сенсорних повзунків; їх замінили поворотні коліщатка й лише чотири звичайні кнопки. І ще одним невеликим, але значним відходом від інтерфейсу ID.3 є чотири електросклопідіймачі для водія — замість двох і селектора передніх/задніх вікон.

Об’єм багажника становить 440 літрів, а зі складеними задніми сидіннями він збільшується до 1330 літрів. Підлога багажника має регульовану висоту, а також нову зону зберігання під другим рядом сидінь; VW заявляє, що хоча цей відсік, що замикається, був задуманий для розміщення зарядних кабелів, він також може бути ідеальним для таких речей, як ноутбуки, дозволяючи заряджати їх під час зберігання.

VW відкрито заявляє про свій новий поштовх до створення більш доступних електромобілів. У заяві йдеться про те, що протягом року після запуску виробництва ID.2 all до нової моделі приєднається повністю електричний позашляховик аналогічного розміру. Окрім цих автомобілів, компанія також підтвердила, що працює над створенням ще дешевшого електромобіля, пропонована ціна якого становитиме менш як 20 000 євро.