Електричні вантажівки Mercedes-Benz Trucks успішно пройшли зимові випробування у Фінляндії

Електричні вантажівки Mercedes-Benz Trucks успішно пройшли зимові випробування у Фінляндії

Зимові випробування мають вирішальне значення для оптимізації функцій і систем звичайних серійних автомобілів, таких як Actros. 

Компанія Mercedes-Benz Trucks успішно протестувала свої електричні вантажівки eActros LongHaul, eActros 300, а також Actros L з дизельним двигуном в Рованіємі, Фінляндія, в екстремально холодних умовах. 

Випробування були зосереджені на керованості, ергономіці, комфорті, пускових властивостях, захисті компонентів приводу, властивостях зарядки та надійності датчиків.

Інженери-розробники Mercedes-Benz Truck оцінили всі функції та системи автомобілів під час поїздки, включаючи допомогу при зміні смуги руху в рамках системи Active Sideguard Assist або активне утримання в смузі руху за допомогою системи Active Drive Assist в Actros L. 

У випадку з eActros LongHaul і eActros 300 Tractor експерти звернули особливу увагу на властивості акумуляторів і електричну трансмісію.

Для цього були протестовані такі елементи, як пускові властивості та захист компонентів приводу від низьких температур, програмне забезпечення та інтерфейси.

Крім того, інтенсивному тестуванню піддалися системи термо- та енергоменеджменту. Випробування показали, що eActros LongHaul нагріває кабіну швидше, ніж дизельна вантажівка, завдяки меншому нагрівальному контуру з високою потужністю. Однак, оскільки енергія для цього береться з акумуляторів, встановлених у транспортному засобі, і тому запас ходу зменшується, рекомендується так звана попередня підготовка електричної вантажівки на зарядній станції. 

Компанія Mercedes-Benz Trucks задоволена результатами випробувань і планує розпочати серійне виробництво у другій половині 2023 року.