Mercedes-Benz представив новий Unimog для гасіння лісових пожеж та ліквідації наслідків стихійних лих

Mercedes-Benz представив новий Unimog для гасіння лісових пожеж та ліквідації наслідків стихійних лих

Компанія Mercedes-Benz Special Trucks представила новий автомобіль, здатний боротися з небезпечними лісовими пожежами та допомагати в ліквідації наслідків стихійних лих. Автомобіль створений на базі Unimog U 5023, високопрохідної та компактної вантажівки, яка може перевозити чотирьох пожежників та багато обладнання.

Автомобіль був представлений на RETTmobil 2023, виставці рятувальної та іншої спецтехніки у Фульді, Німеччина. Перші два автомобілі цієї моделі будуть використовуватися пожежною службою в Штутгарті, столиці Баден-Вюртемберга.

Ряд найсучасніших характеристик

Розміри Unimog U 5023 TLF-W дуже компактні: довжина 6950 мм, колісна база 3850 мм і загальна висота 3300 мм, включаючи кузов. До цього слід додати короткі звіси й дуже високий дорожній просвіт, а також кут з’їзду/заїзду. Завдяки 1200-міліметровому бродовому просвіту перетинати воду так само легко, як і долати повалені стовбури дерев та валуни на шляху до місця розгортання.

TLF-W має дуже низький кузов «Varus 4×4» від відомого виробника пожежних автомобілів Schlingmann з композитної конструкції з нержавіючої сталі та алюмінію. У кузов інтегрований Т-подібний бак для води об’ємом 3200 літрів. Дах кузова схвалений для перевезення до десяти осіб. Наприклад, це означає, що люди можуть бути врятовані та евакуйовані з небезпечної зони під час операцій із ліквідації наслідків повені.

Однією з особливостей автомобіля є насосне обладнання, яке дозволяє подавати воду під час руху. Він може розпилювати до 2000 літрів води на хвилину з двох люків на даху та водомету. Він також має бак для піни та систему змішування для додаткового додавання піни.

Автомобіль має кілька відсіків для протипожежного обладнання, світлодіодні прожектори та освітлення для забезпечення видимості, а також лебідку з тягою 50 кН для евакуації транспорту. Він розроблений відповідно до стандарту DIN EN 1846 і відповідає експертним рекомендаціям «Waldbrand-TLF» щодо лісових пожежних автомобілів.

Універсальний та потужний інструмент

Unimog U 5023 підходить не тільки для гасіння лісових пожеж, але і для ліквідації наслідків стихійних лих, таких як повені та паводки. Він може рятувати та евакуювати людей із небезпечних зон і надавати допомогу в критичних ситуаціях.

Unimog U 5023 — це універсальний і потужний інструмент, який демонструє інновації та досвід Mercedes-Benz Special Trucks. Це цінний актив для пожежних підрозділів і рятувальних служб, які стикаються зі складними сценаріями в умовах пересіченої місцевості.