Mercedes-Benz презентував Concept CLA Class: гіперкар, який демонструє електричне майбутнє

Mercedes-Benz презентував Concept CLA Class: гіперкар, який демонструє електричне майбутнє

На виставці IAA Mobility 2023 у Мюнхені, Німеччина, Mercedes-Benz представив свій новий шоу-кар Concept CLA Class.

Concept CLA Class — це близький до серійного прототип нового сімейства електромобілів, заснований на новій платформі Mercedes-Benz Modular Architecture (MMA). Він поєднує в собі культовий дизайн, передові технології та екологічність.

Електричний гіпермобіль із видатною ефективністю

Concept CLA Class має на меті встановити новий стандарт електричної ефективності із запасом ходу понад 750 км (WLTP) і споживанням близько 12 кВт⋅год/100 км. У компанії його вже прозвали «однолітровим автомобілем» електричної ери, завдяки низькому електроспоживанню, чому посприяла передача технологій із програми VISION EQXX.

Система електроприводу наступного покоління має архітектуру на 800 В, акумуляторну батарею з високою щільністю енергії з двома вдосконаленими хімічними елементами та високоефективний електродвигун із карбідно-кремнієвим інвертором.

Concept CLA Class також підтримує двонаправлену зарядку, що дає змогу йому діяти як накопичувач енергії або постачати електроенергію в мережу чи будинок. Система з напругою 800 В також забезпечує швидку зарядку до 400 кілометрів (248 миль) за 15 хвилин.

Культовий дизайн з емоційним освітленням

Concept CLA Class демонструє еволюцію мови дизайну Mercedes-Benz, що відрізняється чуттєвою чистотою. Дизайн екстер’єру характеризується динамічними пропорціями, спортивною елегантністю та емоційним освітленням.

Передня частина має характерний дизайн у формі акулячого носа з безшовною решіткою радіатора, на якій зображається анімований зоряний візерунок і підсвічена зірка Mercedes-Benz.

Світлодіодні смуги, що огинають передню і задню частини, створюють тривимірний ефект і підкреслюють зіркоподібні фари й задні ліхтарі.

Широкий скляний дах також має підсвічений зоряний візерунок, який додає вишуканості екстер’єру та створює атмосферу спа-салону в інтер’єрі.

Concept CLA Class має розширені колісні арки, 21-дюймові колісні диски із зірчастим візерунком та потужну задню частину GT.

MB.OS — цифрова основа для Mercedes-Benz

Concept CLA Class працює на новій операційній системі Mercedes-Benz (MB.OS), яка використовує штучний інтелект і машинне навчання для забезпечення персоналізованого, безпечного, зручного та автоматизованого водіння.

В інтер’єрі встановлено супердисплей MBUX Superscreen, який охоплює весь кокпіт і пропонує графіку в реальному часі на основі ігрового движка Unity Game Engine.

Concept CLA Class також пропонує передові системи допомоги водієві з характеристиками SAE Level 2 та датчиками LiDAR.

Однією з інноваційних функцій MB.OS є система виявлення присутності дітей, яка використовує складні датчики для виявлення та запобігання залишенню дітей у салоні автомобіля в теплу погоду.

Екологічність та циклічність

Concept CLA Class розроблений для того, щоб реалізувати програму Ambition 2039, метою якої є досягнення чистої вуглецевої нейтральності по всьому ланцюжку створення вартості у своєму парку нових автомобілів у 2039 році.

Платформа MMA скорочує викиди CO2 в ланцюжку створення вартості більш ніж на 40 відсотків у порівнянні з попередньою архітектурою.

У конструкції та інтер’єрі Concept CLA Class також використовуються екологічні матеріали, такі як декарбонізована сталь та алюміній, шкіра рослинного дублення, паперове оздоблення, бамбукове волокно та перероблений ПЕТ.

Виробництво автомобілів ММА також буде оптимізовано за допомогою цифрових технологій та штучного інтелекту, з використанням цифрових двійників, біонічної інженерії та демократизації даних.

Очікується, що Concept CLA Class піде у виробництво у 2024 році як частина нового модельного сімейства, яке включатиме чотиридверне купе, універсал і два позашляховики. Його вироблятимуть у Раштатті (Німеччина), Кечкеметі (Угорщина) та Пекіні (Китай).