Renault разом із відомим дизайнером створили витвір мистецтва — електричний Renault 5

Renault разом із відомим дизайнером створили витвір мистецтва — електричний Renault 5

Компанія Renault об’єдналася з французьким дизайнером П’єром Гоналоном, щоби наново створити культову модель. Результатом спільної роботи став Renault 5 Diamant, електричний шоу-кар.

У 2022 році виповнюється 50 років однієї з ікон марки — Renault 5. Справжній символ попкультури, понад 5 мільйонів одиниць цієї моделі було продано в період з 1972 по 1984 рік.

Фото: Renault

RENAULT & П’єр Гоналон

Щоби відсвяткувати 50-річчя культової моделі, Renault вирішила поєднати зусилля з видатним дизайнером П’єром Гоналоном, який входить до списку 100 провідних творців за версією Architectural Digest і є представником французького мистецтва.

Фото: Renault

У результаті діалогу П’єра Гоналона та команди Renault Design Colours & Trims з’явився шоу-кар Renault 5 Diamant, електромобіль, що відбиває бачення дизайнера про автомобіль майбутнього.

RENAULT 5 DIAMANT

П’єр Гоналон черпав натхнення в декоративному мистецтві, зокрема, у ювелірній справі, що можна побачити в кількох тонких деталях автомобіля.

Renault 5 Diamant зберіг відомий вигляд і оригінальну форму легенди, яка вперше зійшла з конвеєра Renault у 1972 році. Але багато що змінилося в знайомому силуеті. Перший сучасний штрих — під капотом 100 % електричний двигун.

Фото: Renault

Особистість П’єра Гоналона та його команди ставлять їх в один ряд із найкращими майстрами Франції. Результат є новаторським, а деталі дуже пропрацьовані. Для мене Renault 5 Diamant — це більше емоційний поштовх, ніж будь-що ще: зовнішні відтінки надають автомобілю наївний і водночас витончений вигляд. П’єр приділяє велику увагу деталям. Він надзвичайно чутливий до посилань і сенсу в кожному елементі

Франсуа Фаріон, директор Renault Colours & Trims

Передні та задні фари автомобіля мають грані, що нагадують дорогоцінні камені, а широкі диски, успадковані від версії Alpine, стали гладкішими та мають сонце в центрі — символ, яким цінує П’єр Гоналон.

Фото: Renault
Фото: Renault

Колір Renault 5 Diamant є комбінацією трьох шарів фарби: золотисті пігменти на рожевій основі, покриті матовим лаком, що створює різноманітні ефекти — від золотих штрихів на сонці до блакитних тонів у темряві.

Фото: Renault

Інтер’єр відрізняється легкістю. П’єр Гоналон спростив автомобіль, залишивши лише кілька дуже специфічних елементів. Дверні ручки, склопідйомники та важіль перемикання передач мають усічені сфери з явно паризькими нотками: латунь, позолочена блідим золотом, нержавіючі матеріали та зносостійкі матеріали.

Фото: Renault

Рульове колесо виконане з мармуру на карбоні. Унікальна форма не робить його менш зручним для водія. Навіть ключ автомобіля зазнав спеціальної обробки.

Фото: Renault

Renault 5 Diamant також має велику кількість технологій. Крім того, що автомобіль повністю електричний, він оснащений сканером відбитків пальців для розблокування дверей і, як і всі електромобілі, має трипозиційний важіль послідовного перемикання передач (вперед, нейтраль, задній хід).

Три круглі цифрові циферблати, які віддають данину мистецтву виготовлення годинників, надають основну інформацію: швидкість, заряд батареї та час. Навігацію та інформаційно-розважальну систему можна зручно отримувати зі смартфона власника, який поміщається в спеціальну підставку в центрі панелі приладів.

Фото: Renault

Онлайн-кампанія, аукціон та NFT

У рамках цього проєкту Renault та П’єр Гоналонс також розроблять велику колекцію NFT, натхненну Renault 5 Diamant, яка буде представлена ​​у вересні.

Через кілька тижнів Renault 5 Diamant буде виставлений на аукціон разом зі своїм цифровим двійником NFT. Виручені від продажу кошти будуть передані до фонду Give Me 5, нового проєкту бренду, спрямованого на залучення молодого покоління до спорту та музики.