Три електричні аеротаксі вперше здійснили спільний політ. Відео

Три електричні аеротаксі вперше здійснили спільний політ. Відео

Уявіть, як ви летите містом на тихому, безпечному та екологічно чистому літаку, який може злітати та сідати вертикально. Звучить як наукова фантастика, чи не так? Що ж, уже ні. AutoFlight, компанія, яка спеціалізується на технології автономного електричного вертикального зльоту та посадки (eVTOL), щойно втілила це бачення в реальність.

27 липня 2023 року AutoFlight успішно виконала перший у світі стройовий політ трьох автономних літаків eVTOL у Шанхаї, Китай. Три їхні моделі «Prosperity I», які покликані стати майбутнім повітряного транспорту, летіли разом в ідеальній гармонії, демонструючи передові можливості та амбіції компанії.

Що робить «Prosperity I» таким особливим?

Prosperity I — це не звичайний літак. Це гібрид між гелікоптером і літаком, що поєднує в собі найкраще з обох світів. Він може злітати й сідати вертикально, а це означає, що йому не потрібна злітно-посадкова смуга. Він також може літати горизонтально за допомогою крил, що робить його більш енергоефективним і стійким, ніж звичайні гелікоптери.

«Prosperity I» також повністю електричний, тому він має нульові викиди вуглецю і дуже низький рівень шуму. Він може пролетіти до 250 км на одному заряді батареї, що було доведено рекордним польотом у лютому 2023 року. І він повністю автономний, тобто може літати без людини-пілота, використовуючи передові датчики та штучний інтелект для безпечної навігації.

Хто стоїть за AutoFlight?

AutoFlight — це інноваційна компанія з подвійною штаб-квартирою в Аугсбурзі, Німеччина, та Шанхаї, Китай. Її заснував Тянь Юй, який має багаторічний досвід розробки та постачання дистанційно пілотованих літальних апаратів у величезних масштабах. Його підтримує Лукаш Гадовскі, легендарний технологічний підприємець та інвестор, який також є засновником Team Global, європейського технологічного холдингу, що підтримує AutoFlight.

AutoFlight також має команду експертів з авіаційної галузі, таких як Марк Хеннінг, колишній керівник відділу інжинірингу гелікоптерів Airbus і керівник команди AutoFlight Europe. Компанія розробляє технологію eVTOL вже понад три роки.

Яке застосування має технологія eVTOL?

Бачення AutoFlight полягає в тому, щоб зробити повітряний транспорт доступним для всіх людей, створивши дуже безпечне, тихе та недороге аеротаксі. Компанія планує запустити вантажну версію «Prosperity I» наступного року для безпечних вантажних перевезень в Азії. Вона також планує розробити пасажирську версію в найближчі роки, яка відповідатиме найвищим стандартам безпеки для авіації.

Але технологія EVTOL має багато інших потенційних застосувань за межами особистої мобільності. Наприклад, вона може бути використана для екстрених служб, таких як медична евакуація або пожежогасіння. Вона також може застосовуватись для туризму, розваг або в освітніх цілях. Можливості безмежні.