Вантажівка що світиться в темряві: Renault Trucks показала електромобіль з унікальним дизайном

Вантажівка що світиться в темряві: Renault Trucks показала електромобіль з унікальним дизайном

Компанія Renault Trucks вперше вирушить у турне Європою з унікальною на 100 % електричною вантажівкою.

Renault Trucks E-Tech T під назвою «Diamond Echo», що має унікальний електролюмінесцентний дизайн, вирушить 11 квітня 2024 року із заводу в Бур-ан-Бресі, де він був виготовлений. Він проїде понад 10 000 кілометрів через 7 країн, зробить понад 60 зупинок, щоб зустрітися з транспортною спільнотою та продемонструвати реальні можливості електромобільності.

Електрична вантажівка з унікальним дизайном

Renault Truck Diamond Echo базується на шасі Renault Trucks E-Tech T, призначеному для регіональної дистрибуції.

Електровантажівка Renault Trucks E-Tech T Diamond Echo
Електровантажівка Renault Trucks E-Tech T Diamond Echo. Фото: Renault Trucks

Renault Trucks E-Tech T має потужний акумулятор ємністю 540 кВт·год, який дозволяє йому долати до 500 км на одному заряді при використанні зарядного пристрою постійного струму з годинною перервою. Оснащений колісною формулою 4х2 та 12-ступінчастою коробкою передач Optidriver, він забезпечує бездоганну керованість. Його повна маса (GCW) становить 44 тонни. Крім того, його максимальна швидкість рекуперації відповідає максимальній потужності, яка досягає вражаючих 490 кВт.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Співпраця із шанувальниками Euro Truck Simulator 2

У створенні дизайну Renault Trucks тісно співпрацювала з розробниками й шанувальниками комп’ютерної гри-симулятора Euro Truck Simulator 2.

Восени 2023 року був оголошений конкурс на створення дизайну для вантажівки. Під керівництвом фахівців Renault Trucks, LumiLor та художниці 2D-графіки гри ETS2 Енні, група розробила дизайн із застосуванням інноваційного фарбування LumiLor — передового методу, який дозволяє підсвічувати шари кольору на будь-якій поверхні за допомогою невеликих електричних імпульсів.

Фото: SCS Software

У грудні було обрано два дизайни для публічного голосування. У захопливому протистоянні, приголомшливі дизайни Diamond Echo та Lightning Bolt зійшлися в голосуванні віч-на-віч. Зрештою, перемогу здобув Diamond Echo, який увійшов в історію автомобілебудування, уперше втіливши це унікальне забарвлення в життя на вантажівці!

Електровантажівка Renault Trucks E-Tech T Diamond Echo
Електровантажівка Renault Trucks E-Tech T Diamond Echo. Фото: Renault Trucks

Щобільше, повністю електрична вантажівка Renault Trucks E-Tech T Diamond Echo стала найпершою вантажівкою на електротязі в Euro Truck Simulator 2. Її поява очікується після виходу оновлення 1.50.

Електровантажівка Renault Trucks E-Tech T в грі Euro Truck Simulator 2. Скріншот: SCS Software

Як і в реальному світі, перехід на електромобілі створив унікальні виклики у віртуальному світі. Заправні станції, спочатку призначені для автомобілів на традиційному паливі, не можуть легко перетворитися на електричні зарядні станції без значних модифікацій.

Інтер’єр Renault Trucks E-Tech T в грі Euro Truck Simulator 2. Скріншот: SCS Software

Наразі розпочалася експериментальна фаза, де E-Tech T, разом із кількома іншими електричними вантажівками, запланованими на майбутнє, будуть представлені в спеціальному режимі й будуть доступні лише через розділ «Швидкі завдання».

Перший тур Європою на 100 % електричній вантажівці

Тим часом, у світі реальному, Renault Trucks E-Tech T Diamond Echo розпочала турне Європою. Вона подолає понад 10 000 кілометрів через 7 країн, зробивши понад 60 зупинок.

Маршрут турне Renault Trucks E-Tech T Diamond Echo

Кожна зупинка стане можливістю зустрітися з професіоналами транспортної галузі, продемонструвати реальність експлуатації та переваги електричної мобільності, а також просувати модельний ряд Renault Trucks E-Tech.