У Великобританії розробляють робота для ямкового ремонту доріг

У Великобританії розробляють робота для ямкового ремонту доріг

Ліверпульський університет створив нову дочірню компанію — Robotiz3d Ltd, яка займеться розробкою і просуванням нових технологій, здатних радикально змінити процес утримання доріг.

Robotiz3d Ltd буде комерціалізувати запатентовані розробки Лабораторії інженерної робототехніки університету Ліверпуля. Зокрема, компанія займеться розвитком робота, який, використовуючи штучний інтелект, зможе виявляти на дорожньому покритті ями, вибоїни та тріщини. Автономний робот значно поліпшить спосіб виявлення і ремонту дорожніх дефектів.

Нині у світі не існує автономних технологічних рішень, які можуть ефективно виявляти й усувати дорожні ями. За деякими оцінками, за останнє десятиліття ямковий ремонт обійшовся Великобританії більш ніж в 1 мільярд фунтів стерлінгів.

Robotiz3d Ltd розробить роботизовану систему на основі штучного інтелекту (AI), яка зможе автономно виявляти і характеризувати вибоїни, оцінювати серйозність цих дефектів і виправляти тріщини, щоб вони не перетворювалися на вибоїни.

Сучасні методи виявлення і ремонту вибоїн трудомісткі, повільні й затратні для економіки країни. Нова технологія, яку розробляє Robotiz3d Ltd, вирішить завдання по утриманню доріг швидше, дешевше і чистіше, що в підсумку зробить дороги безпечнішими й доступними.