Volvo Trucks оснащує свої електричні вантажівки акустичною системою з унікальними звуками

Volvo Trucks оснащує свої електричні вантажівки акустичною системою з унікальними звуками

Для підвищення безпеки Volvo Trucks розробила акустичну систему оповіщення з унікальними звуками для своїх електровантажівок.

Розроблена Volvo система оповіщення підвищить безпеку, оскільки зазвичай електровантажівки працюють практично безшумно, а завдяки такій новації пішоходи, велосипедисти та інші учасники дорожнього руху будуть повідомлені про наближення вантажівок. Водночас звуки розроблені таким чином, щоб бути приємними й ненав’язливими як для водія, так і для людей, що знаходяться поруч.

Звуки розроблені таким чином, щоб не проникати крізь стіни 

Електричні вантажівки будуть виконувати перевезення також і вночі та забезпечать більш комфортні умови роботи водіїв та тихіше і чистіше навколишнє середовище.

З 1 липня 2021 року нові електричні транспортні засоби в ЄС повинні мати певний рівень звуку при русі зі швидкістю менш як 20 км/год. Необхідний рівень звуку залежить від швидкості й підвищується при збільшенні швидкості. При максимальній швидкості 20 км/год він повинен становити не менше 56 децибел. У США діє аналогічне законодавство для транспортних засобів, що рухаються зі швидкістю 30 км/год або повільніше. Якщо транспортний засіб занадто тихий, необхідно установити зовнішню акустичну систему оповіщення (AVAS).

© Volvo Trucks
Анна Вріге Берлінг (Anna Wrige Berling), директор з безпеки руху і продукції Volvo Trucks © Volvo Trucks

Для виконання нових вимог і одночасного використання переваги характерного для електричного транспорту нижчого рівня шуму Volvo Trucks розробила унікальний набір звукових сигналів преміум-класу для своїх моделей електровантажівок.

«Ми щиро вітаємо ці нові вимоги. З дитинства ми навчилися покладатися не тільки на те, що ми бачимо, а й на те, що ми чуємо під час руху, – іноді настільки, що ми навіть не дивимося на дорогу, перш ніж перейти вулицю! За допомогою нашої нової системи оповіщення ми хочемо допомогти пішоходам і велосипедистам помітити наші електровантажівки, які знаходяться поруч», – пояснює Анна Вріге Берлінг (Anna Wrige Berling), директор з безпеки руху і продукції Volvo Trucks.

Розроблено експертами з акустики

Діапазон звуків був отриманий в результаті ретельних досліджень і випробувань, проведених штатними експертами з акустики Volvo Group.

«Ми особливо пишаємося тим, що розробили високоякісні звукові сигнали преміум-класу; ці сигнали досить своєрідні, щоб попередити людей, що знаходяться поруч з вантажівкою, і при цьому звучання приємне для водія та інших учасників дорожнього руху», – зазначає Анна Вріге Берлінг.

Важливо відзначити, що вантажівки будуть працювати набагато тихіше, ніж звичайні вантажівки.

«Звуки розроблені таким чином, щоб не проникати крізь стіни. Наші електричні вантажівки будуть виконувати постачання також і вночі та забезпечать більш комфортні умови роботи водіїв та тихіше і чистіше навколишнє середовище», – зазначає Анна Вріге Берлінг.

Чотири різних види звуку

Розроблена Volvo система акустичного оповіщення для електровантажівок насправді являє собою не один, а чотири різних види звуку, які інформують людей, що знаходяться поруч, про дії вантажівки: чи  вона рухається вперед, чи працює на холостому ходу, їде заднім ходом тощо. Звуки розрізняються за інтенсивністю залежно від швидкості руху вантажівки й змінюють свою частоту при прискоренні та уповільненні.

Збільшення кількості електротранспорту

Після недавно оголошеного початку продажів трьох нових моделей великотоннажних електровантажівок – Volvo FH, FM і FMX – відтепер Volvo Trucks має модельний ряд з шести середніх і важких електровантажівок. На сьогодні це найповніший модельний ряд комерційних електровантажівок у галузі.

«Електричний транспорт зустрічатиметься на дорозі дедалі частіше, і ми пишаємося тим, що через оснащення наших електровантажівок звуковою системою попередження ми можемо додати до нашого досвіду нульових викидів ще й наше давнє прагнення до нульового рівня аварійності», – заявляє Ганна Вріге Берлінг.