Mercedes перейде на «зелену» сталь в автомобілях з 2025 року

Mercedes перейде на «зелену» сталь в автомобілях з 2025 року

Mercedes-Benz планує до 2039 року організувати своє виробництво, включаючи ланцюжок поставок, повністю вуглецево-нейтральним згідно з програмою «Ambition 2039».

Серійне виробництво автомобілів Mercedes відбуватиметься зі сталі, отриманої із застосуванням зелених технологій. Про це повідомив головний операційний директор компанії Маркус Шефер.

З метою забезпечення виробництва Mercedes-Benz купив частку у шведському проекті H2 Green Steel, що передбачає будівництво металургійного заводу. Сталь на цьому підприємстві буде вироблятися з використанням електроенергії з поновлюваних джерел (вітер, енергія морських припливів), а також водню.

Водень повинен замінити традиційний кокс, що застосовується для вилучення заліза з руди й дає парникові викиди.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Наразі будь-який седан Mercedes-Benz приблизно на 50% зроблений зі сталі й зараз це становить близько 30% парникових викидів у виробництві німецького автоконцерну.

Завдяки участі в проекті H2 Green Steel планується повністю перейти на автовиробництво з нейтральним рівнем викидів CO2 до 2039 року. 

Згідно з повідомленням Mercedes-Benz, постачальники, на частку яких припадає 85% річного обсягу закупівель Групи, вже взяли на себе зобов’язання постачати в майбутньому тільки продукцію з нульовим балансом викидів CO2. 

«Зелена металургія» в Україні

Поняття «зелена металургія» існує і в Україні.  Це єдиний законодавчо закріплений фінансовий стимул для металургійних підприємств знижувати викиди СО2 до європейських цільових значень в рамках Green Deal. 

В Україні норми зеленої металургії регламентуються Законом:

Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії”