З’явилися перші фото нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на шасі Tatra

З’явилися перші фото нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на шасі Tatra

ДП Науково-дослідний інститут радіолокаційних систем «Квант-Радіолокація» спільно з харківським підприємством «СКТБ Корпорація «УкрІннМаш» завершують роботи над першими зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8×8, повідомляє Defense Express.

Розробник вже завершив роботу над ключовими складовими нової мобільної РЛС «Мінерал-У». Підйомна система з модулем з РЛС «Мінерал-У» має розміщуватись у кунзі, який, своєю чергою, встановлюється на автомобільне шасі підвищеної прохідності 8×8.

РЛС «Мінерал-У» на шасі Tatra. Фото: Defense Express

З самого початку у технічному завданні передбачалося розміщення РЛС «Мінерал-У» на шасі КрАЗ-7634НЕ колісної формули 8×8 вантажопідйомністю до 27 т. з двигуном 460 к. с. і автоматичною коробкою передач.

Проте ПрАТ «АвтоКрАЗ» майже на рік затримало поставку своїх машин під «Мінерал», що спричинило порушення графіку поставки нової розробки до ЗСУ.

РЛС «Мінерал-У» мало розміщуватись на шасі КрАЗ-7634НЕ Фото: Defense Express

З огляду на скрутне становище вітчизняного виробника українські військові вимушені були знайти іншого партнера, який би відповідав сучасним вимогам й одночасно не знаходився у зоні «ризику».

Ставка була зроблена на продукцію чеської компанії Tatra Trucks. Саме на ньому розміщено тепер кунг та підйомний пристрій для РЛС.

Усі роботи з інтеграції модулю РЛС «Мінерал-У» на шасі Tatra 8×8, розробку додаткового устаткування на кшталт аутригерів були виконані на харківському підприємстві «СКТБ Корпорація «УкрІннМаш».

Мобільний багатофункціональний радіолокаційний комплекс «Мінерал-У» виготовляється для ЗС України в рамках державного оборонного замовлення. Він призначений для виявлення, класифікації надводних цілей на значній відстані — до 500-600 км — та видачі цілевказування засобам враження.

РЛС «Мінерал-У» у робочому положенні. Фото: Defense Express

Новий «Мінерал-У» може забезпечувати цілевказування ударній зброї, яка працює по надводних цілях. Ця станція, також може бути використана у тандемі з береговим протикорабельним комплексом «Нептун», що розроблений ДержККБ «Луч».

До речі, всі машини комплексу «Нептун» також переводять на шасі Tatra. Оновлений «Нептун» буде продемонстровано на військовому параді на День Незалежності України.