МО обґрунтувало використання шасі ТАТРА для мобільного ракетного комплексу Нептун

МО обґрунтувало використання шасі ТАТРА для мобільного ракетного комплексу Нептун

В Міністерстві оборони України повідомили, що закупівля іноземних шасі для комплексу Нептун виправдано невідповідністю рівня вимог та якості шасі КрАЗ, базування на якому було заплановано спочатку.

Випробовування показали низьку якість шасі КрАЗ

«Шасі, на яких базується комплекс, потребує відповідного рівня вимог до його надійності, адже «Нептун» є мобільним та повинен скритно діяти в складних умовах: багато рухатись, терміново займати позиції та міняти їх, діяти за будь-яких погодних умов по бездоріжжю тощо» — повідомляється на офіційному сайті МО.

У військовому відомстві заявляють, що дослідні зразки шасі КрАЗ в період випробувань показали негативні результати та низьку надійність.

Транспортно-заряджальна машина ТЗМ-360 на шасі КрАЗ-63221. © АвтоКрАЗ

«З урахуванням цієї обставини, державною комісією за результатами проведення попередніх випробувань за Програмою та методиками державних випробувань комплексу, були надані пропозиції щодо опрацювання можливості заміни транспортних шасі складових частин комплексу виробника ПрАТ «АвтоКрАЗ» на транспортні шасі іншого виробника. «Акт попередніх випробувань за Програмою та методиками державних випробувань комплексу» затверджено спільним рішенням Міністерства оборони України та ДК «Укроборонпром».

Транспортна машина ТМ-360 на базі КрАЗ-63221 © АвтоКрАЗ

Основна причина заміни шасі

Повідомляється, що спільне рішення Міністерства оборони України та ДП «Державного ККБ Луч» на підставі пропозиції Головного розробника комплексу щодо заміни транспортних шасі складових частин комплексу на шасі виробництва компанії «ТАТРА» (Чеська Республіка) було прийнято у зв’язку з незадовільним фінансово-економічним станом ПрАТ «АвтоКрАЗ», який був неспроможний забезпечити доопрацювання базового шасі та виробництво його в необхідній кількості й у визначений термін.