Audi створює хаби для швидкої зарядки

Audi створює хаби для швидкої зарядки

Німецька автомобільна компанія Audi представила прототип швидкісного «зарядного хаба» преміум-класу, який дозволить власникам електромобілів Audi EV резервувати зарядку потужністю до 300 кВт. 

Станція буде отримувати живлення від літій-іонних акумуляторів, які будуть заряджатися вночі, не створюючи надмірного споживання електроенергії в місцях, де вони розташовані. Компанія планує випробувати концепт зарядної станції в Німеччині в кінці літа.

Чинники успіху проекту

До 2025 року автовиробник має намір випустити до 20 моделей електричних автомобілів. В якості одного з головних чинників успіху він назвав наявність надійної інфраструктури для зарядки транспортних засобів. Зарядних станцій зараз недостатньо, а незабаром сотні тисяч електромобілів, які будуть намагатися заряджатися в години пік, можуть завдати шкоди електромережам.

© Audi AG

Розв’язання проблем 

Як розв’язання проблеми Audi запропонувала концепт зарядного хаба, зібраного з кількох контейнерів. У них будуть розміщуватися літій-іонні батареї загальною ємністю до 2,45 МВт·год, що дозволить встановити у хабі шість зарядних станцій потужністю 300 кВт.

© Audi AG

Сенс ідеї в тому, що батареї будуть заряджатися вночі, коли на електричні мережі припадає не настільки високе навантаження, а саме енергопостачання обкладається меншими тарифами, а потім заряджати автомобілі протягом дня, додаючи до зарядки акумуляторів ще й енергію сонячних батарей.

Audi стверджує, що хаби можна «швидко транспортувати, встановлювати й адаптувати до конкретного місця розташування – значною мірою незалежно від пропускної здатності локальної енергомережі». 

Зараз триває пошук місця в Німеччині для пілотного проекту зарядного центру Audi та переговори з можливими партнерами.