На виставці CES 2022 Hyundai Motor представила інноваційний робомодуль Plug & Drive

На виставці CES 2022 Hyundai Motor представила інноваційний робомодуль Plug & Drive

Презентована модульна платформа Plug & Drive (PnD) забезпечує можливість пересування традиційно нерухомих об’єктів – від невеликих предметів до великих елементів суспільних просторів.

Керівники Hyundai Motor і Boston Dynamics розповіли про загальне бачення майбутнього робототехніки як у реальному світі, так і у метавсесвіті під гаслом «Розширення людських можливостей» («Expanding Human Reach»). Hyundai Motor також оприлюднила плани щодо розвитку та вдосконалення мобільності в рамках безмежної екосистеми мобільності речей (MoT) та показала лінійку роботів та роботизованих концептів.

Екосистема мобільності речей | Hyundai Motor Company

Автономне переміщення об’єктів за допомогою модуля PnD

Модульна платформа PnD є комплексною мобільною системою, що поєднує інтелектуальні механізми управління та гальмування, мотор-колесо та підвіску. Колесо оснащене кермовим двигуном, що дозволяє модулю вільно повертатися на 360 градусів. Завдяки лідару та датчикам-камерам, обладнана модулями PnD платформа може рухатися автономно.

Модуль PnD | Hyundai Motor Company

Модулі PnD можуть кріпитися до будь-яких об’єктів, починаючи від столів та закінчуючи контейнерами, та перевозити їх у потрібне місце. Користувачі зможуть підбирати різні конфігурації приводів та розмірів платформи для вирішення своїх завдань.

Мотор-колесо| Hyundai Motor Company

Системи PnD можуть знайти застосування у сфері спільної оренди офісів, оборот якої вже обчислюється мільярдами доларів. PnD дозволить командам та цілим компаніям видозмінювати та використовувати робочий простір відповідно до поточних завдань. За допомогою модулів PnD деякі компанії зможуть трансформувати свої бізнес-моделі та повністю забути про стаціонарні офіси.

Універсальні модулі PnD допоможуть індивідуалізувати й громадський транспорт для задоволення специфічних індивідуальних потреб. Так, персональний модуль зможе пристиковуватися до рейсового автобуса та рухатися з ним більшу частину маршруту, а потім від’єднатися та доставити пасажира до кінцевого пункту призначення.

Усього на виставці CES 2022 Hyundai Motor показала чотири концепти на базі модульної платформи PnD: персональний, службовий та логістичний транспортні засоби, а також концепт L7. Кожне рішення вписується у концепцію безмежної екосистеми MoT.

Персональний транспортний засіб (Personal Mobility) – це платформа із чотирма 5,5-дюймовими модулями PnD. Бувши 133 см завширшки, 125 см завдовжки і 188,5 см заввишки, це рішення пропонує мобільність «останньої милі» для одного пасажира та ефективно використовує простір завдяки поворотним дверям та керуванню без кермового колеса та педалей – за допомогою «розумного» джойстика розташованого праворуч від сидіння.

Personal Mobility | Hyundai Motor Company

Концепти службового (Service Mobility) та логістичного (Logistic Mobility) транспортних засобів базуються на тій же платформі, маючи 130 см завширшки, 110 см завдовжки та 180 см заввишки.

Service Mobility | Hyundai Motor Company

Доступ до вантажного простору здійснюється за принципом шухляди. Службовий транспортний засіб можна використовувати для різних завдань, включаючи перевезення багажу. Логістичний модуль може транспортувати товари зі складів.

Logistic Mobility | Hyundai Motor Company

Концепт L7 з урахуванням збільшеного 12-дюймового модуля PnD пропонує максимально широкі можливості мобільності. За аналогією з персональним транспортним засобом, тут встановлено поворотне сидіння, що спрощує доступ пасажирів, а керування здійснюється за допомогою джойстика.

Концепт L7 | Hyundai Motor Company

Використання роботів на вулиці завдяки розробці MobED

Крім того, на виставці CES 2022 компанія також показала компактного мобільного ексцентрикового дроїда MobED (Mobile Eccentric Droid) з модулем Drive & Lift (DnL). Це універсальне роботизоване рішення з ексцентриковим кріпленням колеса, яке об’єднує в одній конструкції привод, кермову та гальмівну системи. Кожне колесо MobED являє собою модуль DnL, що дозволяє підіймати і опускати платформу під час руху по нерівній поверхні або через невисокі перешкоди, такі як сходинки, зберігаючи горизонтальне положення кузова.

MobED | Hyundai Motor Company

Універсальне модульне рішення MobED підходить для різного застосування залежно від зв’язаного пристрою і може використовуватися як у безпілотних, так і пілотованих системах. Завдяки разючій маневреності ця платформа підійде і як база для службових роботів, що працюють всередині приміщень і на вулиці.

Розміри MobED становлять 60 см завширшки, 67 см завдовжки й 33 см заввишки, вага – 50 кг, ємність акумулятора – 2 кВт/год. З 12-дюймовими шинами апарат розганяється до 30 км/год. Hyundai Motor також показала концепт робота-гіда на базі MobED, який оснащується монітором та може допомагати людям у громадських місцях.

Крім цього, компанія готує модулі DnL і для інших застосувань, наприклад, як гіди або постачальники, оскільки вважає, що роботи з цим модулем цілком можуть функціонувати на вулиці.

Відвідувачі виставки CES 2022 змогли побачити роботизовану лінійку компанії та варіанти застосування нових модульних платформ PnD та DnL, включаючи нещодавно представленого дроїда MobED та роботів Boston Dynamics (Spot® та AtlasTM). У відкриті дні на стенді Hyundai Motor було показано роботу концептів Personal Mobility, L7 та MobED.