Hyundai Motor Group презентує нову мобільну універсальну платформу

Hyundai Motor Group презентує нову мобільну універсальну платформу

Hyundai Motor Group представляє новий мобільний ексцентриковий дроїд MobED (Mobile Eccentric Droid) – інноваційну платформу для засобів малої мобільності, створену із застосуванням передових роботизованих технологій.

Інноваційні технологічні рішення

MobED відрізняється прогресивною компоновкою – плоский прямокутний корпус розміщений на чотирьох великих колесах із незалежною підвіскою, що забезпечує оптимальну посадку та стабільність руху навіть на нерівних дорогах та поверхнях з ухилом. Подібне рішення дозволяє платформі переміщатися у складних міських умовах завдяки можливості гнучкої адаптації налаштувань колісної бази та кутів повороту.

© Hyundai Motor

MobED оснащений інноваційними технологічними рішеннями, включаючи системи прогресивного ексцентрико-колісного приводу (Eccentric Wheel Drive), високотехнологічного керування, гальмування та контролю висоти. Завдяки їм робот здатний адаптуватися до різних умов та дорожніх покриттів, а також вибирати оптимальну позицію. Три мотори на кожному колесі забезпечують надійну тягу та відточену керованість, паралельно регулюючи загальне положення кузова.

© Hyundai Motor

Продумана конструкція кожного колеса з окремим двигуном та системою керування дозволяє дроїду MobED обертатися на місці та рухатися у будь-якому напрямку, гарантуючи максимально ефективну мобільність навіть в обмеженому просторі. Система контролю, що діє на основі ексцентрикового механізму, стабілізує положення робота, змінюючи висоту кожного колеса залежно від поверхні. Своєю чергою, 12-дюймові пневматичні шини допомагають ще краще проїжджати нерівності та гасити вібрації.

Довжина MobED – 67 см, ширина – 60 см, висота – 33 см. Маса дроїду складає 50 кг. Його колісна база може збільшуватися до 65 см для збереження максимальної стійкості під час руху на високих швидкостях та скорочуватися до 45 см при виконанні маневрів на низьких швидкостях за більш непростих умов. Максимальна швидкість MobED досягає 30 км/год. Завдяки акумулятору ємністю 2 кВт/год робот здатний працювати на одному заряді протягом чотирьох годин.

© Hyundai Motor

Універсальний дизайн

Дизайн MobED відрізняється універсальністю та модульністю, у зв’язку з чим рішення можна використовувати в різних цілях та залежно від встановленого на платформі пристрою. Hyundai Motor Group очікує, що завдяки адаптивності колісної бази, компактним розмірам та високій плавності ходу платформи, вона стане оптимальним технологічним рішенням для обладнання, залученого у сферах доставки, супроводу та фільмування. Крім того, внаслідок разючої маневреності платформу можна використовувати для сервісних роботів як у приміщеннях, так і на відкритих майданчиках.

При відповідному масштабуванні платформи, MobED можна буде експлуатувати як транспортний засіб для осіб похилого віку або людей з обмеженими можливостями, а також як дитячий візок або рішення для відпочинку.

© Hyundai Motor

Перша презентація концепції

Hyundai Motor Group візьме участь у виставці споживчої електроніки CES 2022, яка пройде з 05 до 08 січня наступного року. У рамках заходу Група представить концепцію майбутнього у сфері робототехніки та покаже дроїда MobED на своєму стенді.