Норвегія обрала Karsan для постачання автономних автобусів із нульовим рівнем викидів

Норвегія обрала Karsan для постачання автономних автобусів із нульовим рівнем викидів

Е-ATAK KARSAN стане першим автономним автобусом на міських транспортних лініях Європи. Наразі він використовуватиметься для перевезення пасажирів у місті Ставангері. 

Karsan Autonomous e-ATAK обладнаний програмною платформою автоматизованого водіння ADASTEC flowride. ai 4 рівня і може їхати без водія за маршрутним планом. Розвиває швидкість до 50 кілометрів на годину за будь-яких погодних умов, вдень і вночі. 

В режимі автономного водіння 8-метровий автобус виконує завдання, які раніше виконував водій, наприклад під’їзд до автобусних зупинок на маршруті, керування пасажирами, посадка, проїзд круговими розв’язками, магістралями тощо.

Для проєкту автономної моделі e-ATAK, реалізованого Karsan R&D, було залучено турецьку технологічну компанію ADASTEC. Автономне програмне забезпечення 4 рівня, розроблене ADASTEC, інтегрували в електронну архітектуру Autonomous e-ATAK та програмне забезпечення для електромобілів. 

Автономний e-ATAK живиться від батарей потужністю 220 кВт-г, розроблених BMW, які досягають потужності 230 кВт. Автономний e-ATAK можна зарядити за 5 годин за допомогою зарядних пристроїв змінного струму та за 3 години — пристроїв постійного струму.

Е-ATAK має вдосконалені датчики LiDAR, які ефективно працюють навіть під самими критичними кутами на відстані до 120 метрів, випромінюючи лазерне проміння, забезпечуючи тривимірне виявлення навколишніх об’єктів з точністю до сантиметра. Більше того, радіохвилі, що випромінюються переднім радаром, ідентифікують рухомі об’єкти на відстані до 160 метрів у будь-яких погодних умовах. 

Autonomous e-ATAK від Karsan, який може вимірювати відстань до об’єктів та ідентифікувати їх шляхом обробки зображень з високою роздільною здатністю за допомогою шести RGB-камер, встановлених на різних частинах автомобіля, легко розрізняє автомобілі, пішоходи та інші об’єкти. Autonomous e-ATAK завдяки своїм тепловізійним камерам може виявляти зміни температури живих істот навколо транспортного засобу, тим самим забезпечуючи додаткову безпеку пішоходів. 

Karsan, модернізуючи транспортну інфраструктуру багатьох міст за допомогою своїх екологічно чистих, сучасних електричних комерційних автомобілів з нульовим рівнем викидів, уже збільшив свій парк електромобілів у Європі до більш ніж 250.