Більше ніяких кабелів: ACR від Hyundai може заряджати електромобіль за допомогою роботизованої руки

Більше ніяких кабелів: ACR від Hyundai може заряджати електромобіль за допомогою роботизованої руки

Електромобілі (EV) стають усе більш популярними, але вони все ще стикаються з деякими проблемами, такими як пошук зручної та доступної зарядної станції. Що, якби ви могли заряджати свій електромобіль, не виходячи з машини й не торкаючись важкого кабелю? Саме така ідея лежить в основі автоматичного зарядного робота (ACR) від Hyundai Motor Group — однорукого робота, який може під’єднувати та від’єднувати зарядний пристрій від порту вашого електромобіля.

Як працює ACR?

ACR — це мобільний робот, який може пересуватися по зарядній станції та знаходити зарядний порт будь-якого припаркованого автомобіля. Він використовує 3D-камеру та алгоритм штучного інтелекту (ШІ) для обчислення точного положення та кута нахилу порту, а потім підіймає зарядний пристрій і прикріплює його до транспортного засобу. Робот може працювати з різними типами штепселів, такими як J1772 або CCS, і «спілкуватися» з автомобілем, щоб відкривати й закривати кришку зарядного порту.

ACR також може виявляти будь-які перешкоди на своєму шляху завдяки встановленому поруч захисному стовпчику з лазерним датчиком. Робот є водонепроникним, пилонепроникним і може працювати в екстремальних умовах. Він також може працювати із системами автономного паркування, дозволяючи автомобілю самостійно доїхати до наступного вільного місця та автоматично зарядитися.

Чому ACR корисний?

ACR розроблений, щоб зробити зарядку електромобілів простішою та зручнішою, особливо для людей з обмеженими фізичними можливостями або в темний час доби. Вона також може покращити використання зарядних станцій, послідовно заряджаючи кілька автомобілів без втручання людини. 

Hyundai Motor Group прогнозує, що в найближчому майбутньому роботи будуть допомагати людям заряджати електромобілі, долаючи проблеми доступності та незручності для деяких водіїв електромобілів.

ACR — це не просто концепт, а реальний прототип, який був протестований у науково-дослідному центрі Hyundai. Компанія випустила відео, що демонструє робота в дії, слідом за CGI-версією, випущеною в липні минулого року. ACR також буде представлений на Сеульській виставці мобільності 2023 року з 31 березня по 9 квітня на виставковому стенді Hyundai Motor.

Які є інші приклади роботів з автоматичною зарядкою?

Hyundai — не єдина компанія, яка працює над автоматичними зарядними роботами для електромобілів. Volkswagen розробив e-smartConnect, систему на основі робота KUKA, яка може підключати швидкий зарядний пристрій постійного струму до електромобіля e-Golf. Tesla показала відео металевого змієподібного робота, який може підключати зарядний пристрій до своїх автомобілів. Ram працює над роботом з індуктивною зарядкою для своєї майбутньої електричної вантажівки.

Автоматичні зарядні роботи — це інноваційне рішення для зарядки електромобілів, яке із часом може змінити ставлення до володіння електромобілями. Вони пропонують зручність, комфорт і автономність для водіїв електромобілів, а також нові можливості для дружніх до клієнтів та інноваційних послуг. ACR від Hyundai є одним з останніх прикладів цієї технології, і ми з нетерпінням чекаємо можливості побачити її в дії на Seoul Mobility Show.