Україна отримала «подарунок для путіна» від чеських друзів — 15 зенітних комплексів «Victor»

Україна отримала «подарунок для путіна» від чеських друзів — 15 зенітних комплексів «Victor»

Україна ось-ось отримає 15 комплексів протиповітряної оборони «Victor» із Чеської Республіки завдяки волонтерській ініціативі «Подарунок Путіну». Про це волонтери повідомили  30 березня у твіттері. Їм вдалося зібрали 90 мільйонів крон від небайдужих громадян, які хотіли підтримати оборону України від російської агресії.

Що таке зенітні комплекси «Victor»?

«Victor» — це мобільна зенітна установка, що базується на пікапі Toyota. Вона має спарений 14,5-мм кулемет, який може збивати безпілотники, гелікоптери та низьколітаючі літаки. Заявлено, що ефективна дальність стрільби становить понад 2 кілометри. Боєкомплект комплексу — 300 споряджених набоїв і 300 додаткових у запасі.

ЗК «Victor» на базі Toyota. Фото: zbraneproukrajinu.cz

Система оснащена денними та нічними прицілами, а також прицілами для стрільби прямою наводкою по наземних цілях. Вона також може використовуватися як зброя підтримки піхоти.

Зенітний комплекс «Victor» виробляє чеська компанія Excalibur Army, яка спеціалізується на військовій техніці та обладнанні. Вони дешеві, прості в експлуатації та обслуговуванні.

Як «Victor» допоможе Україні?

Україна стикається з постійною загрозою з боку Росії та їхніх безпілотників. Ці безпілотники використовуються для розвідки, наведення та бомбардування українських позицій та цивільної інфраструктури.

ЗК «Victor» можуть надати Україні недорогий та ефективний спосіб протидії цим безпілотникам та захисту стратегічних і цивільних об’єктів.

Як волонтери збирали гроші на ЗК «Victor»?

Волонтерська ініціатива «Подарунок для Путіна» була започаткована в кінці 2022 року групою чеських активістів, які хотіли проявити солідарність з Україною та надіслати меседж Путіну, що його агресія не залишиться безкарною.

Ініціатива мала на меті зібрати 90 мільйонів крон (близько 3,6 мільйона євро) на купівлю 15 зенітних комплексів «Victor» для України. Волонтери використовували соціальні мережі, краудфандингові платформи та публічні заходи для привернення уваги та збору коштів на свою справу.

15 комплексів «Victor», які чеські волонтери передають Україні.
Фото: Dárek pro Putina | Twitter

Вони також отримали підтримку від чеських політиків, знаменитостей, журналістів та звичайних людей, які жертвували гроші або допомагали поширювати інформацію. Ініціатива мала величезний успіх і досягла своєї мети менш ніж за три місяці.

Волонтери подякували всім благодійникам і висловили надію, що системи «Victor» допоможуть українським солдатам протидіяти безпілотникам й залишатися в безпеці.