Mercedes-Benz став першим автовиробником, який запустив систему автономного водіння третього рівня в США

Mercedes-Benz став першим автовиробником, який запустив систему автономного водіння третього рівня в США

Революція автоматизованого водіння: Mercedes-Benz оголошує про доступність у США DRIVE PILOT — першої у світі сертифікованої системи SAE Level 3 для американського ринку.

Дебют в кінці 2023 року

Після отримання дозволу на використання технології в Каліфорнії і Неваді на початку цього року, готова до виробництва версія Drive Pilot дебютує в кінці 2023 року на Mercedes-Benz EQS Sedan 2024. На початку 2024 року функція розшириться на більшу кількість автомобілів, включаючи Mercedes-Benz S-Class 2024 року.

Drive Pilot — це перша і єдина у світі система умовно автоматизованого водіння з міжнародним сертифікатом даного типу. Вона має складну системну архітектуру, засновану на резервуванні з використанням багатьох різних типів датчиків. 

На відміну від деяких систем 2-го рівня з функцією «вільні руки», таких як Super Cruise або BlueCruise, Drive Pilot нова система умовно бере на себе завдання динамічного керування автомобілем на швидкості до 40 миль/год. Це дозволяє водіям зосередитися на інших завданнях, таких як читання книги або перегляд фільму, під час руху автомобіля. Варто зазначити, що Drive Pilot працюватиме лише на певних автомагістралях з високою щільністю руху. Якщо шосе рухається у звичайному режимі, швидкості будуть занадто високими, щоб система спрацювала.

Автомобілі, обладнані Drive Pilot, використовують комбінацію LiDAR, камери на задньому склі, мікрофони для виявлення аварійних транспортних засобів та датчика вологості дороги для створення цифрового зображення навколишньої місцевості. Резервні рульові та гальмівні приводи допомагають забезпечити плавний перехід назад до водія, якщо одна з вищезгаданих систем вийде з ладу.

Поки що Mercedes буде використовувати спеціальні маркерні вогні автоматичного водіння бірюзового кольору, щоб інші водії знали, коли залучена система Drive Pilot.

Плани на реалізацію 

Тільки дилери-учасники програми в Каліфорнії та Неваді зможуть продавати автомобілі EQS та S-класу, обладнані Drive Pilot, тому не сподівайтеся побачити їх на автосалонах, якщо ви не живете в цих штатах. Систему можна буде активувати через магазин Mercedes me connect за ціною від $2,500, а додаткові опції будуть оголошені пізніше, включаючи пропозицію на основі підписки.

Це має сенс, оскільки власник може захотіти скасувати підписку, якщо переїде за межі Каліфорнії або Невади. І не забуваймо, що минулого року Benz заробив цілий статок на продажі автомобільних підписок.