Daimler Truck показав вантажівку-демонстратор технологій автономного водіння

Daimler Truck показав вантажівку-демонстратор технологій автономного водіння

Daimler Truck прагне досягти нульового рівня викидів та підвищити безпеку дорожнього руху, об’єднавши дві найперспективніші технології для реалізації цієї мети — акумуляторний електропривод та інтегровану технологію автономного водіння.

Вантажівка побудована на базі серійного електричного Freightliner eCascadia з акумуляторною батареєю й оснащена програмним забезпеченням для автономного водіння Torc і новітніми датчиками й обчислювальними технологіями 4-го рівня. 

Torc Robotics є незалежною дочірньою компанією Daimler Truck, що займається технологією автономного віртуального водіння. Хоча це все ще дослідницький і передовий інженерний проєкт, автономний транспортний засіб має потенціал перетворитися на модульну, масштабовану платформу, яка не залежить від типу двигуна для гнучкого використання в різних сферах вантажоперевезень. 

Технічні характеристики: Поєднання найкращого з обох світів

Вантажний електромобіль Freightliner eCascadia, перевірений транспортний засіб для демонстрації автономної технології eCascadia, був запущений у виробництво у 2022 році й на сьогодні пройшов 6 мільйонів реальних миль у більш ніж 55 автопарках у Сполучених Штатах. 

Батарею вантажівки можна зарядити до 80% ємності всього за 90 хвилин. Доступно кілька варіантів акумуляторів і ведучих осей, що забезпечують типовий запас ходу 155, 220 або 230 миль, залежно від конкретної конфігурації. 

Freightliner eCascadia оснащений запатентованою силовою установкою Detroit ePowertrain, яка забезпечує продуктивність, ефективність і надійність. Для додаткової безпеки на дорозі, eCascadia також поставляється в стандартній комплектації з пакетом систем безпеки Detroit Assurance, включаючи систему активного гальмування Active Brake Assist 5.

Вперше набір автономних датчиків і обчислювальних потужностей, які зараз тестуються на автономному дизельному Cascadia, був сконструйований таким чином, щоб відповідати меншій конфігурації денної кабіни електромобіля eCascadia. Щоб забезпечити належне охолодження, інженерна команда Daimler Truck North America розробила прототип концепції повітряного охолодження для обчислювального блоку, який ефективно розміщений між сидіннями водія та пасажира. 

Спеціальне програмне забезпечення забезпечує автономну систему інтерфейсами керування та зворотним зв’язком про стан транспортного засобу. Кришка панелі датчиків власної розробки, яка включає камери та радарні датчики, покращує аеродинамічні характеристики, забезпечуючи при цьому кращий захист від пошкоджень та забруднень. Чотири додаткові 12-вольтні батареї забезпечують достатню потужність високої напруги для безперебійної роботи, підвищення ефективності та безпеки.

Постійний прогрес

Daimler Truck розробляє та випробовує технології автономних вантажівок з 2015 року, коли було представлено Freightliner Inspiration Truck – першу ліцензовану автономну комерційну вантажівку рівня 2 SAE, яка може експлуатуватися на відкритих дорогах загального користування в Сполучених Штатах. 

Компанія має намір вийти на ринок США з серійними автономними вантажівками рівня SAE 4 до 2027 року. Технологічний партнер Daimler Truck, компанія Torc, протягом останнього року тестувала готові до автономного керування вантажівки Freightliner Cascadia в реальних умовах з окремими логістичними компаніями, такими як Schneider і C.R. England, успішно перевозячи клієнтські вантажі в автономному режимі на своєму тестовому маршруті між Феніксом і Оклахома-Сіті.

Daimler Truck підкреслила, що буде використовувати високомасштабовані й прибуткові ринкові можливості, які, як очікується, запропонує автономне водіння, і що вона очікує, що автономні вантажоперевезення принесуть дохід у розмірі 3 мільярдів євро вже у 2030 році.