Mack Defense уклала контракт на створення прототипу тактичної вантажівки для армії США

Mack Defense уклала контракт на створення прототипу тактичної вантажівки для армії США

Компанія Mack Defense отримала контракт на проєктування, виробництво та поставку прототипів вантажівок для випробувань у рамках програми армії США Common Tactical Truck (CTT).

Прототипи будуть протестовані для визначення вимог до наступного покоління вантажівок, щоб розпочати модернізацію та заміну армійського парку, який налічує приблизно 35 000 важких тактичних вантажівок.

Згідно з вимогами армії США, вантажівка має бути побудована на сучасній платформі з передовими технологіями безпеки, підвищеною мобільністю на бездоріжжі, вдосконаленою кібербезпекою, архітектурою відкритих систем, покращеною паливною ефективністю та спільністю між різними варіантами вантажівок.

До січня 2024 року Mack Defense надасть армії США три прототипи транспортних засобів, які будуть протестовані для оцінки продуктивності, ефективності та довговічності. За словами Джека Терефінко, керівника програми CTT компанії Mack Defense, «це будуть тягач для доріг, тягач для бездоріжжя і вантажівка з вантажно-розвантажувальною системою (LHS), кожна з яких базується на комерційній платформі та технологіях, модифікованих відповідно до вимог CTT».

Очікується, що після завершення оцінки та випробувань прототипів у 2025 році армія оголосить окремий конкурс, за результатами якого буде укладено виробничий контракт на модернізацію парку важких тактичних машин. Армія заявила, що початковий виробничий контракт може скласти понад 7000 вантажівок вартістю понад 5,1 мільярда доларів США.

Разом з Mack Defense до програми СCT приєдналися Navistar Defense, Oshkosh Defense та Rheinmetall Vehicles/GM Defense. Підрядники поставлять по три прототипи кожного варіанту для сімейства тактичних вантажівок.

Наразі Mack Defense виконує дві великі оборонні програми, кожна з яких безпосередньо пов’язана з CTT. В обох проєктах використовуються модифіковані комерційні транспортні засоби.

Перша — це важкий самоскид M917A3 (Heavy Duty Dump Truck, HDT) армії США. Другою активною оборонною програмою є канадська система середніх допоміжних машин — стандартний військовий зразок (MSVS-SMP). Для програми MSVS-SMP компанія Mack Defense обрала вантажівку Renault Kerax 8×8, на базі якої було створено 5 різних платформ транспортних засобів логістичної підтримки для канадської армії.