Google і Ford об'єднуються в рамках шестирічного партнерства

Google і Ford об'єднуються в рамках шестирічного партнерства

Ford Motor буде використовувати програмне забезпечення, штучний інтелект і хмарні обчислення, пропоновані Google Alphabet, для розробки нових споживчих послуг і модернізації внутрішніх операцій, заявили в компанії.

Ford запропонує своїм клієнтам вбудовані додатки Google, в тому числі карти й голосові технології. Компанії заявили, що він розгорне технологію штучного інтелекту Google для підвищення ефективності розробки автомобілів, ланцюжків поставок і виробничих операцій.

Компанії також сформують групу під назвою Team Upshift, щоб вивчити можливості використання даних для розвитку нової роздрібної торгівлі, створення нових пропозицій володіння технікою та інших послуг для клієнтів Ford.

Дані про клієнтів Ford не будуть передані Google або рекламодавцям Google, заявив віце-президент Ford по стратегії Девід Макклелланд під час телефонної конференції.

За його словами, автовиробник продовжить використовувати інших постачальників хмарних послуг і співпрацюватиме з іншими технологічними компаніями, такими як Amazon.

Згідно з наявними даними, партнерську угоду направлено на оптимізацію операцій Ford і прискорення виконання плану з реструктуризації, проведення якої обійдеться автовиробникові в $ 11 млрд. Спільна робота може виявитися вигідною для кожного з партнерів: Ford буде використовувати готові технологічні рішення Google, в тому числі інформаційно-розважальну систему на базі Android Auto, хмарну обчислювальну платформу та ін. Google в рамках даного партнерства отримує нового великого клієнта для своєї хмарної платформи, яка за часткою ринку відстає від конкурентів, таких як Amazon і Microsoft.

Варто відзначити, що після оголошення про підписання угоди ціна акцій Ford підскочила на 8,6%, тоді як цінні папери Alphabet, материнської компанії Google, додали до вартості 3%. 

Починаючи з 2023 року, клієнти Ford та Lincoln у всьому світі почнуть користуватися унікальним цифровим досвідом, побудованим на базі операційної системи Android, а також вбудованими програмами та послугами Google, які включають карти світового класу та голосові технології.

Отже, за допомогою Google Assistant водії можуть не зводити очей з дороги та залишати руки за кермом, виконуючи справи лише своїм голосом.