Mercedes-Benz Actros використовується як мобільна лабораторія для щеплень від COVID-19

Mercedes-Benz Actros використовується як мобільна лабораторія для щеплень від COVID-19

Мобільна лабораторія для щеплень від COVID-19, що буксирується тягачем Mercedes-Benz Actros, призвана допомогти з вакцинацією літніх людей у віддалених населених пунктах.

Район роботи лабораторії — Ремс-Мурр

В районі Ремс-Мурр є кілька густонаселених промислових центрів, а також багато великих сільських територій, які є частиною Швабського лісового природного парку. І ці невеликі, а іноді й важкодоступні села теж потрібно включити в програму вакцинації. Таким чином, саме з цієї причини районна рада звернулася за допомогою до пересувного медичного пункту Червоного Хреста Німеччини — пересувного медичного пункту, що буксирується тягачем Mercedes-Benz Actros 1 848 LS. Вантажівка з вакциною тепер під’їжджає безпосередньо до літніх пацієнтів з групи високого ризику, які також часто страждають від обмеженої мобільності.

Головний радник д-р Річард Сігел стверджує: «Проект спрямований виключно на вакцинацію людей старше 80 років. У цій групі нам дійсно потрібно прискорити темпи — ми беремо участь в перегонах за вакцинацію до того, як з’являться високоінфекційні варіанти вірусу, який набирає силу». Річард Сігел додає: «Ось чому нам потрібно використовувати вантажівки для вакцинації й вакцинувати людей похилого віку якомога швидше. Як і раніше, у нас все ще недостатньо щеплень, щоб швидко прищепити всіх, хто цього хоче. Але з вантажівкою ми можемо доставити додаткові дози по всьому району Ремс-Мурр».

План роботи мобільної лабораторії

Визначено план, за яким зупинятимуться вантажівки в кожному місті та селі району. Як частина планування маршруту, друга доза вакцинації також розраховується безпосередньо. Це має відбутися через три тижні після початкової дози, тому після цього часу вантажівка відновлює маршрут із самого початку. Після того, як цей маршрут буде закінчений, також будуть обслуговуватися місця, до яких вантажівка ще не заїздила. Щодня проводять до 130 щеплень. Цей метод дозволить провести ще щонайменше 10 000 додаткових щеплень, а отже, понад 5000 жителів віком від 80 років у районі Ремс-Мурр матимуть найкращий із можливих засобів захисту від вірусу. В даний час на борту вантажівки використовується лише вакцина BioNTech-Pfizer.

Район Ремс-Мур також готовий використати свій досвід цього унікального плану, щоб допомогти іншим районам здійснити такий проект для подібних за розміром або густонаселених округів. Тому цей план може стати взірцем для наслідування для інших — за умови наявності достатніх доз вакцинації.

© Daimler Trucks

Технічні характеристики лабораторії на базі Mercedes-Benz Actros

Невіддільною складовою мобільного медичного блоку є тягач Mercedes-Benz Actros 1848 LS.  Так само як напівпричіп, буксирувальний автомобіль також забарвлений у колір слонової кістки. На фасаді Actros та його дверях нанесений логотип Червоного Хреста Німеччини. Нарівні зі своїм обладнанням як аварійно-рятувальний автомобіль, тягач Mercedes-Benz також оснащений двома синіми вогнями та сиреною, а також цифровим двостороннім радіообладнанням.

Mercedes-Benz Actros 1848 LS оснащений 12,8-літровим двигуном OM 471 LA останнього покоління. Найвищий повсякденний комфорт у лабораторії забезпечують не тільки численні місця для обладнання та зберігання вакцин, а й і зручні ліжка. Комплектація автомобілів розроблена для подолання великої відстані. Важливим аспектом таких операцій, як боротьба з пандемією, є надійність комерційних автомобілів Mercedes-Benz, а також густа мережа майстерень марки та загальноєвропейське постачання запасних частин, якщо вони коли-небудь знадобляться.

© Daimler Trucks

Офіційно мобільний кабінет лікаря називається «мобільний блок медичного забезпечення». Крім усього іншого, він використовується в надзвичайних ситуаціях для надання основної медичної допомоги. У напівпричепі вантажної машини є дві процедурні кімнати та зал очікування — отже, є достатньо місця для проведення двох щеплень одночасно.

У хірургії також є лабораторія та апарат для сонографії (УЗД). Транспортний засіб не просто обладнаний для короткочасних операцій на разових заходах, він також підходить для використання протягом довших періодів поряд з аварійними приміщеннями, наприклад. З цією метою він має власний генератор електроенергії та систему водопостачання.