Ranault разом з партнерами створюють технологію сертифікації автокомпонентів на основі блокчейн

Ranault разом з партнерами створюють технологію сертифікації автокомпонентів на основі блокчейн

21 квітня 2021 року — Faurecia, Groupe Renault, Knauf Industries, Simoldes та Coşkunöz спільно з IBM підписали партнерський контракт на розгортання XCEED (eXtended Compliance End-to-End Distributed), технології, яка допоможе підтверджувати оригінальність деталей автомобіля практично в реальному часі. Рішення основане на сучасній технології блокчейн.

XCEED було успішно протестовано на заводі Renault в Дуе (місто та муніципалітет у Франції), і буде запроваджено на заводах партнерів у Бурсі в Туреччині, Дуе у Франції та Паленсії в Іспанії. Зараз XCEED відкритий для світових виробників та постачальників, незалежно від їх розміру, по всьому ланцюжку поставок.

Інструмент задоволення зростаючого попиту на прозорість

XCEED покращує швидкість реагування та ефективність у часі все більшої жорсткості регуляторних вимог. Нові правила нагляду за ринком набули чинності у вересні 2020 року, запровадивши посилений регуляторний контроль для транспортних засобів, які вже є на ринку. Таким чином, весь виробничий ланцюг повинен скоригувати свою структуру, щоб відповідати регуляторним органам у коротші терміни.

Інклюзивна платформа на користь європейської автомобільної промисловості

Амбіція XCEED полягає у запровадженні платформи відстеження відповідності стандартам якості для всієї галузі європейської автомобільної промисловості. XCEED розроблений таким чином, щоб бути всеохоплюючим для всіх гравців автомобільної галузі у всьому світі, від транснаціональних компаній до малого та середнього бізнесу, з доступом до спільного цифрового інструменту.

XCEED використовує блокчейн для створення надійної мережі для обміну інформацією про відповідність між виробниками деталей у всьому ланцюжку постачання для кінцевих виробників транспортних засобів. 

XCEED був розроблений у партнерстві з IBM на основі “Hyperledger Fabric”, протоколу блокчейну з відкритим кодом. Він призначений для розгортання в архітектурі гібридної хмари з декількома провайдерами, серед яких IBM Cloud, щоб дозволити кожному учаснику працювати на хмарній платформі за власним вибором.