Stellantis та Samsung будують завод з виробництва літій-іонних батарей у США

Stellantis та Samsung будують завод з виробництва літій-іонних батарей у США

Завод планується запустити у 2025 році й створити 1 400 нових робочих місць.

Stellantis NV та Samsung SDI оголосили про підписання угод про створення підприємства з виробництва батарей для електромобілів у Кокомо, штат Індіана, США. 

Завод, запуск якого намічений на 2025 рік, матиме початкову річну виробничу потужність 23 гігават-годин (ГВт-год) з метою збільшення до 33 ГВт-год протягом наступних кількох років. Загальна потужність буде збільшуватися зі зростанням попиту на електромобілі Stellantis.

Спільне підприємство інвестує понад $2,5 млрд (€2,3 млрд) та створить 1 400 нових робочих місць у Кокомо та прилеглих районах. Поступово інвестиції можуть збільшитися до 3,1 млрд доларів (2,9 млрд євро). 

Нове підприємство постачатиме акумуляторні модулі для низки автомобілів, що випускаються на північноамериканських складальних заводах Stellantis. Будівельні роботи на заводі планується розпочати наприкінці цього року, а запуск виробництва заплановано на перший квартал 2025 року.

На заводі в Індіані компанія Samsung SDI застосовуватиме свою передову технологію PRiMX для виробництва елементів та модулів батарей EV для північноамериканського ринку. 

Минулого року Samsung вперше в галузі запустив свій бренд преміальних акумуляторних технологій PRiMX та представив його на виставці CES 2022 у січні.

У рамках стратегічного плану Dare Forward 2030 компанія Stellantis оголосила про плани досягнення до 2030 року річного обсягу продажів акумуляторних електромобілів у світі в розмірі п’яти мільйонів одиниць. 

Це оголошення є частиною довгострокової стратегії електрифікації, що передбачає інвестиції у розмірі 35 мільярдів доларів (30 мільярдів євро) до 2025 року в електрифікацію та програмне забезпечення у всьому світі.