Група Renault запускає перший промисловий Метавсесвіт

Група Renault запускає перший промисловий Метавсесвіт

Група Renault виходить на новий крок у своїй цифровій трансформації, запускаючи перший промисловий Метавсесвіт. Він базується на чотирьох вимірах: масовий збір даних, цифрові двійники процесів, підключення екосистеми Supply Chain та набір передових технологій.

Промисловий Метавсесвіт Renault Group — це копія фізичного світу (виробничих, логістичних та інших процесів), що змодельована у віртуальному світі та керується в режимі реального часу. Сьогодні до Метавсесвіту Renault Group приєднано вже 100% виробничих ліній (8 500 одиниць обладнання). Також через віртуальну мережу контролюються 90% потоків поставок і розміщуються 100% даних ланцюжка поставок.

Промисловий Метавсесвіт: чотири виміри

Все починається з даних. Для збору даних з усіх своїх промислових об’єктів Група Renault розробила спеціальну платформу. Вона збирає і накопичує необхідну інформацію, і таким чином надає важелі для управління виробничим процесом в режимі реального часу.

Фізичні активи Renault Group у Метавсесвіті змодельовані у вигляді цифрових двійників. Кожен завод має свою копію у віртуальному світі. Як і заводи, ланцюжок поставок має свій власний оцифрований всесвіт. Він є невід’ємною частиною промислового Метавсесвіту і також контролюється в режимі реального часу з диспетчерської вежі.

Інтеграція в розширену екосистему. Використання цифрових двійників збагачується даними постачальників, прогнозами продажів, інформацією про якість, а також екзогенною інформацією, такою як погода або дорожній рух тощо, а також штучним інтелектом, що дозволяє розробляти прогнозні сценарії.

Технології зі світу ігор роблять досвід користувачів більш захопливим. Алгоритми штучного інтелекту сприяють здатності працівників до передбачення, так само як і функції оптимізації потоків і управління для експертів з ланцюгів постачання.

Приклади роботи платформи

Щоб проілюструвати свій  промисловий Метавсесвіт в конкретних термінах, Група Renault представила 32 тематичних дослідження на своїх Днях технологічної індустрії. Ось декілька прикладів:

Платформа управління промисловими даними 4.0 (IDM4.0) збирає всі промислові дані Renault Group. Зберігаючись у хмарі (платформа Google Cloud), ці дані живлять промисловий Метавсесвіт, і дозволяють коригувати або покращувати виробничий процес в режимі реального часу. З 2019 року було виявлено 300 тривожних сигналів і вдалося уникнути 300 зупинок виробництва.

Диспетчерська вежа розширеного ланцюга постачання — цей глобальний інструмент нагляду, який концентрує інформаційні потоки, в режимі реального часу попереджає про ризики або аномалії у всіх транспортних операціях і, завдяки штучному інтелекту, пропонує оптимізовані сценарії управління кризовими ситуаціями.

Перспективи втілення платформи

Фахівці Renault Group порахували, що до 2025 року Метавсесвіт забезпечить економію в розмірі 320 млн євро, плюс 260 млн євро економії на запасах, скорочення часу доставлення автомобілів на 60%, скорочення вуглецевого сліду виробництва автомобілів на 50% і внесок в цільове скорочення витрат на гарантійне обслуговування на 60%.