VDL Groep представила вантажівку на водневих паливних елементах для європейської логістики Toyota

VDL Groep представила вантажівку на водневих паливних елементах для європейської логістики Toyota

В результаті співпраці між Toyota Motor Europe та VDL Groep, про яку було оголошено в травні минулого року, компанії випустили першу демонстраційну вантажівку на паливних елементах. 

Інтегруючи технологію паливних елементів Toyota у важкі вантажівки VDL, Toyota прагне декарбонізувати свої логістичні операції в Європі.

Компанія VDL Groep перетворила вантажівку на транспортний засіб з нульовим рівнем викидів за допомогою модулів паливних елементів Toyota. Менша маса водневих систем дозволяє збільшити корисне навантаження, а швидка заправка воднем має важливе значення для транспорту з високим коефіцієнтом використання. 

Водень може заправити вантажівку так само швидко, як і дизельне пальне, а моделі використання вантажівок, з їхнім попитом на більші обсяги водню, позиціюють їх як ключовий внесок у розвиток сталої інфраструктури навколо основних маршрутів.

Ця перша демонстраційна вантажівка буде використана для проведення дорожніх випробувань та оцінки вдосконалень на наступних етапах проєкту. VDL Groep готує ще чотири вантажівки на паливних елементах, які будуть використовуватися логістичними провайдерами Toyota — VOS Transport Group, CEVA, Groupe CAT і Yusen. Ці транспортні компанії зроблять свій внесок у проєкт, використовуючи водневі вантажівки на своїх щоденних логістичних маршрутах, що пролягають через Бельгію (Антверпен), Францію (Лілль), Німеччину (Кельн) та Нідерланди (Амстердам і Роттердам). На кожному з чотирьох маршрутів є щонайменше одна воднева заправна станція (HRS), включаючи резервні рішення.

Очікується, що співпраця між усіма сторонами консолідує знання про те, як використовувати вантажівки на паливних елементах на дорогах загального користування, і сприятиме екологічному енергетичному переходу Європи. Очікується, що 5-річне випробування стимулюватиме подальший розвиток сталої водневої інфраструктури по всій Європі, яка відповідатиме вимогам AFIR (регулювання інфраструктури альтернативних видів палива Європейського Союзу), і дозволить з’явитися більшій кількості вуглецево-нейтральних рішень для водневої мобільності. 

Цей проєкт доповнює ініціативи Toyota з декарбонізації логістики та підтримує її довгострокову мету стати повністю вуглецево-нейтральною до 2040 року. Окрім електрифікації легкових автомобілів, компанія вбачає велику цінність у співпраці з численними партнерами для прискорення переходу до сталої та доступної водневої економіки з нульовим рівнем викидів.

VDL Special Vehicles є частиною міжнародної групи VDL Groep і базується в районі Брейнпорт в Ейндховені, Нідерланди. Компанія спеціалізується на акумуляторних електричних та водневих рішеннях для наземних та позашляхових транспортних засобів. Як контрактний виробник, VDL забезпечує виробничі потужності для малих і середніх серій транспортних засобів з нульовим рівнем викидів.