Робо-таксі General Motors з'явиться в Японії з 2026 року

Робо-таксі General Motors з'явиться в Японії з 2026 року

Робо-таксі, розроблене General Motors і Honda, зможе прокотити пасажирів вулицями Токіо вже у 2026 році — але спочатку компанії повинні подолати низку перешкод, з якими стикаються автономні транспортні засоби.

Запуск проєкту та видимі перешкоди

Американський автомобільний гігант General Motors і японський автовиробник Honda підписали угоду про запуск безпілотних робо-таксі в Японії з 2026 року — на тлі численних невдач і занепокоєнь з приводу безпеки цієї технології в США.

Минулого тижня Honda і General Motors оголосили про підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення спільного підприємства з виробництва робо-таксі GM, з першої половини 2024 року, яким керуватиме дочірня компанія Cruise, що спеціалізується на автономних автомобілях.

Якщо спільне підприємство піде за планом, понад 500 робо-таксі Cruise Origin — футуристичних шестимісних маршруток, які будуть розроблені General Motors і Honda, — з’являться в центрі Токіо на початку 2026 року, а потім поширяться по всій Японії.

Однак Cruise має подолати низку перешкод, перш ніж розпочати експансію за межами США.

Cruise отримали дозвіл на експлуатацію своїх автономних транспортних засобів 24 години на добу, сім днів на тиждень у Сан-Франциско і частині сусіднього округу Сан-Матео на початку цього року.

Це викликало ворожість мешканців Сан-Франциско, які вандалізували автономні автомобілі, розбиваючи їхнє лобове скло або встановлюючи конуси над радарами, щоб тимчасово вимкнути системи самокерованого водіння. Після двох інцидентів на дорогах Сан-Франциско в серпні Департамент автотранспорту Каліфорнії наказав Cruise скоротити свою діяльність у штаті, в результаті чого на дорогах не повинно бути понад 50 безпілотних автомобілів вдень і максимум 150 вночі, поки не завершиться розслідування.

Огляд послуги з перевезення

Завдяки цій новій послузі, Cruise Origin, спеціально створений для безпілотних поїздок, буде забирати клієнтів у зазначеному місці й доставляти їх до місця призначення, повністю за допомогою автономного водіння. Клієнти використовуватимуть спеціальний додаток на своїх смартфонах для завершення всього процесу від виклику до оплати.

Cruise Origin — це безпілотний автомобіль без водійського сидіння і керма. Він має величезний простір салону, який може бути таким же приватним, як і особистий автомобіль, і дозволяє 6 людям їхати одночасно, обличчям до обличчя. Цей сервіс безпілотних поїздок запропонує абсолютно новий вид мобільності в Японії. Цільова аудиторія — широке коло клієнтів, включаючи бізнесменів, сім’ї, мандрівників тощо.

Планується, що Cruise Origin буде вперше представлений в Японії на стенді Honda на JAPAN MOBILITY SHOW 2023 в Токіо Біг Сайт (дні відкритих дверей: 28 жовтня — 5 листопада 2023 року).