MAN починає приймати замовлення на eTruck

MAN починає приймати замовлення на eTruck

Компанія MAN відкриє прийняття замовлень на електричну вантажівку MAN eTruck 30 жовтня 2023 року. Перші машини будуть доставлені обраним клієнтам у 2024 році. 

MAN перетворюється на постачальника екологічно чистого транспорту

Після успішної електрифікації фургонів і міських автобусів підрозділ MAN Truck & Bus запускає наприкінці жовтня продаж нової важкої вантажівки MAN eTruck. Згідно з планами компанії, вже до 2030 року на них має припадати близько 50 відсотків реєстрацій нових автомобілів MAN в ЄС. Але для того, щоб «зелений» поворот у транспортній галузі був успішним, MAN і Німецька асоціація вантажного транспорту і логістики (BGL) спільно закликають до прискореного розширення інфраструктури громадських зарядних станцій.

MAN eTruck

Завдяки підготовці до стандарту мегаватної зарядки, який, як очікується, стане доступним з 2025 року, MAN eTruck досягне щоденного запасу ходу від 600 до 800 кілометрів, що підходить для перевезень на далекі відстані, а в майбутньому навіть до 1 000 кілометрів з однією проміжною зарядкою під час 45-хвилинної перерви в русі водія. Але новий MAN eTruck також легко впорається з більшістю інших типових транспортних завдань сучасних вантажівок.

MAN eTruck

Виготовлення акумуляторних батарей для нарощування виробництва MAN eTruck

Важливу роль у стратегії електрифікації відіграє власне виробництво акумуляторних батарей на заводі MAN у Нюрнберзі. Починаючи з 2025 року, тут у великосерійному виробництві буде виготовлятися до 100 000 високовольтних акумуляторів, зокрема для нової вантажівки MAN eTruck, призначеної для перевезень на далекі відстані, а також для живлення міських автобусів і, в майбутньому, міжміських автобусів. Багатий на традиції Нюрнберзький завод з виробництва двигунів відіграє, таким чином, центральну роль як центр передового досвіду MAN в галузі альтернативних технологій.

Електровантажівка MAN eTruck

Дотепер батареї вироблялися на заводі в умовах ручного дрібносерійного виробництва. У майбутньому на загальній площі трохи понад 16 000 квадратних метрів буде створено 350 нових робочих місць, а також інтелектуально пов’язані між собою складальні та логістичні потужності. До кінця 2024 року перші автомобілі клієнтів все ще будуть обслуговуватися з цієї невеликої серії, а з 2025 року батареї з нового великого виробництва будуть доступні для виготовлення електричних вантажівок у Мюнхені, яке потім також буде запущено у великих кількостях.