Citroën презентував абсолютно новий ë-C3, доступний і комфортний електромобіль

Citroën презентував абсолютно новий ë-C3, доступний і комфортний електромобіль

Citroën представив свою останню модель — повністю електричний хетчбек ë-C3, який має на меті зробити мобільність із нульовим рівнем викидів доступною для всіх.

Автомобіль може похвалитися цілою низкою функцій, які підвищують комфорт, продуктивність, можливості підключення та доступність.

Нова глава для Citroën

Абсолютно новий ë-C3 — це четверте покоління найпопулярнішого автомобіля Citroën, який із 2002 року було продано понад 5,6 мільйона одиниць. Він також є першим електричним хетчбеком B-сегменту, спроєктованим і виготовленим у Європі, і першим, який отримав новий фірмовий стиль Citroën, з характерним овальним логотипом і сміливою мовою дизайну.

Чотири покоління Citroën C3
Чотири покоління Citroën C3. Фото: Stellantis

Генеральний директор Citroën Тьєррі Коскас сказав: «Пропозиція доступних автомобілів завжди була важливою частиною ДНК Citroën. Але очікування клієнтів щодо автомобілів В-сегменту змінилися, зокрема, зі зростанням популярності позашляховиків та збільшенням бажання їздити на електромобілях у наших містах та за їх межами. Унікально, що Citroën наважився зробити саме це з абсолютно новим, повністю електричним ë-C3 для європейських покупців: свіжий, гострий і комфортний B-хетч, який повністю укомплектований, спеціально розроблений і виготовлений у Європі, а також надзвичайно доступний за ціною від 23 300 євро».

Електромобіль Citroën ë-C3
Електромобіль Citroën ë-C3. Фото: Stellantis

Найкращий у своєму класі комфорт

Абсолютно новий ë-C3 забезпечує унікальне відчуття «їзди по чарівному килиму» завдяки поєднанню інноваційної підвіски з новими сидіннями Citroën Advanced Comfort®. 

Електромобіль Citroën ë-C3. Інтер'єр
Електромобіль Citroën ë-C3. Інтер’єр. Фото: Stellantis

Автомобіль також пропонує просторий і затишний салон, з вищою посадкою водія, більшим простором над головою і більшим зазором для колін, ніж у його попередника.

Електромобіль Citroën ë-C3. Інтер'єр
Електромобіль Citroën ë-C3. Інтер’єр. Фото: Stellantis

Автомобіль має нову концепцію C-Zen Lounge, яка переосмислює приладову панель і замінює традиційну панель приладів на новий дисплей Citroën Head Up Display, який показує інформацію про автомобіль на глянцевому чорному екрані між верхньою частиною приладової панелі та нижньою частиною лобового скла. 

Електромобіль Citroën ë-C3. Панель управління
Електромобіль Citroën ë-C3. Панель управління. Фото: Stellantis

Приладова панель також має 10,25-дюймовий кольоровий сенсорний екран для інформаційно-розважальних функцій або вбудований тримач для смартфона для версії початкового рівня.

Електромобіль Citroën ë-C3. Панель управління
Електромобіль Citroën ë-C3. Панель управління. Фото: Stellantis

Легке електричне життя

Абсолютно новий ë-C3 приводиться в рух електродвигуном потужністю 83 кВт (113 к.с.) та акумуляторною батареєю LFP (літій-феррофосфат) ємністю 44 кВт∙год, яка забезпечує запас ходу до 320 км за стандартом WLTP. Автомобіль можна зарядити з 20 до 80 відсотків ємності всього за 26 хвилин за допомогою швидкого зарядного пристрою постійного струму потужністю 100 кВт або приблизно за 4 години за допомогою настінного зарядного пристрою потужністю 7 кВт.

Електромобіль Citroën ë-C3 під час заряджання
Електромобіль Citroën ë-C3 під час заряджання. Фото: Stellantis

ë-C3 поставляється з набором підключених сервісів, які роблять користування електромобілем простішим і приємнішим. Серед них — додаток Citroën e-ROUTES, який допомагає водіям планувати свої поїздки, контролювати рівень заряду акумулятора та отримувати доступ до даних про мережу зарядних станцій у режимі реального часу. Додаток MyCitroën також дає змогу власникам керувати графіком зарядки, попередньо нагрівати або попередньо охолоджувати автомобіль та перевіряти його місцезнаходження.

Додаток Citroën e-ROUTES
Додаток Citroën e-ROUTES. Фото: Stellantis

Повністю обладнаний

Абсолютно новий ë-C3 дивує та захоплює широким спектром обладнання та розумних рішень, які доповнюють його орієнтацію на комфорт. Автомобіль пропонує широкий спектр функцій допомоги водієві, таких як активне безпечне гальмо, активна система попередження про виїзд зі смуги руху, система попередження про увагу водія, система розпізнавання обмеження швидкості, інтелектуальні фари ближнього світла та камера заднього виду.

Електромобіль Citroën ë-C3
Електромобіль Citroën ë-C3. Фото: Stellantis

Автомобіль також має виразний і напористий вигляд, з більш високою і вертикальною передньою частиною, двоколірним забарвленням із контрастним дахом, декоративними рейлінгами на даху, передніми та задніми накладками на пороги, світлодіодними фарами й задніми ліхтарями, а також 17-дюймовими легкосплавними колісними дисками з алмазним напиленням.

Електромобіль Citroën ë-C3
Електромобіль Citroën ë-C3. Фото: Stellantis

Найкраще співвідношення ціни та якості

На багатьох європейських ринках абсолютно новий ë-C3 пропонується за справедливими та чистими цінами, починаючи від 23 300 євро за версію початкового рівня «You» та 25 900 євро за топову версію «Max». Citroën також обіцяє до 2025 року випустити ще більш доступну версію із запасом ходу 200 км за ціною від 19 990 євро.

Електромобіль Citroën ë-C3
Електромобіль Citroën ë-C3. Фото: Stellantis

Абсолютно новий ë-C3 базується на глобальній платформі Stellantis «Smart Car», яка із самого початку була розроблена для розміщення повністю електричної силової установки. Автомобіль виробляється в Європі на заводі Stellantis Trnava у Словаччині.

Електромобіль Citroën ë-C3
Електромобіль Citroën ë-C3. Фото: Stellantis

Абсолютно новий ë-C3 з’явиться в дилерських центрах у другому кварталі 2024 року. Він є частиною програми доступної електрифікації Citroën, яка також включає нові моделі ë-C4 та ë-C4X з розширеною лінійкою, а також оригінальну модель Citroën Ami.