Stellantis розробила нову гнучку й потужну платформу для електромобілів

Stellantis розробила нову гнучку й потужну платформу для електромобілів

Stellantis, один із провідних світових автовиробників, представив свою абсолютно нову платформу для електромобілів, яка буде підтримувати широкий спектр майбутніх транспортних засобів у сегментах D і E.

Платформа, що отримала назву STLA Large, може похвалитися кількома провідними у своєму сегменті можливостями, такими як вбудована енергія, ефективна зарядка, високопродуктивна динаміка транспортного засобу та позашляхове водіння.

Що таке STLA Large?

STLA Large — це дуже гнучка платформа, яка може бути основою для різних типів транспортних засобів, від легкових автомобілів до кросоверів і позашляховиків, і всі вони матимуть переваги електричної тяги.

Платформа розроблена і спроектована як нативна платформа BEV, але вона також може підтримувати гібридні та силові установки внутрішнього згоряння, забезпечуючи клієнтам міст для переходу на електрифікацію.

Платформа може вмістити різні розміри колісної бази, довжини, ширини і висоти, а також різні модулі підвіски і кронштейни для силових агрегатів, щоб відповідати конкретним цілям продуктивності кожного автомобіля. Платформа також може підтримувати вдосконалення трансмісії, такі як диференціали підвищеного тертя або роз’єднання коліс, для підвищення продуктивності та ефективності.

Які ключові особливості STLA Large?

Платформа спочатку пропонує варіанти акумуляторних батарей із номінальною енергією від 85 до 118 кіловат-годин (кВт∙год), що може забезпечити запас ходу до 800 км/500 миль для седанів. Платформа також спроєктована таким чином, щоб легко адаптуватися до майбутніх технологій зберігання енергії, коли вони стануть доступними.

Ще однією ключовою особливістю є ефективність заряджання, що означає швидкість і легкість підзарядки акумуляторної батареї. Платформа підтримує як 400-вольтову, так і 800-вольтову електричну архітектуру, що дозволяє швидко заряджати до 4,5 кВт∙год на хвилину для 800-вольтових акумуляторних батарей.

Третьою ключовою особливістю є високопродуктивна динаміка транспортного засобу, яка стосується прискорення, керованості та комфорту транспортних засобів. Платформа використовує модулі електроприводу «три в одному» (EDM), які об’єднують двигун, інвертор потужності та редуктор, і можуть бути сконфігуровані в передньопривідному, задньопривідному та повнопривідному варіантах.

Платформа також підтримує оновлення програмного забезпечення по повітрю для підвищення продуктивності силової установки протягом усього терміну служби транспортного засобу. Платформа здатна забезпечити розгін від 0 до 100 км/год за 2 секунди.

Четвертою ключовою особливістю є здатність до руху по бездоріжжю, що означає здатність долати складну місцевість та умови. Платформа може підтримувати їзду по бездоріжжю Trail Rated, що є сертифікатом, який надається компанією Jeep® транспортним засобам, які відповідають певним стандартам зчеплення з дорогою, дорожнього просвіту, маневреності, зчленування та подолання водних бродів. Платформа також може підтримувати такі функції, як пневматична підвіска, адаптивне демпфірування та активний контроль крену, для покращення позашляхових характеристик та комфорту.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Коли й де буде використовуватися STLA Large?

STLA Large — одна із чотирьох глобальних платформ BEV, які Stellantis планує використовувати для досягнення своїх цілей — стати компанією з нульовим рівнем викидів вуглецю до 2038 року, а також досягти 100 % продажів легкових електромобілів у Європі та 50 % продажів легкових і легких вантажівок у Сполучених Штатах до 2030 року. Ця платформа є другою, яка буде представлена, після випуску STLA Medium в липні 2023 року.

STLA Large буде використовуватися спочатку на північноамериканському ринку на брендах Dodge і Jeep®, а потім на інших брендах, таких як Alfa Romeo, Chrysler і Maserati. У період із 2024 по 2026 рік буде випущено вісім автомобілів, що охоплюють повний спектр типів транспортних засобів та уподобань клієнтів. Платформа також буде встановлена на декількох заводах у Європі та Північній Америці й буде доступна в мультиенергетичних варіантах, включаючи гібридні та з двигуном внутрішнього згоряння.

Протягом наступного десятиліття Stellantis інвестує понад 50 мільярдів євро в електрифікацію і забезпечить приблизно 400 ГВт­·год ємності акумуляторів, у тому числі за підтримки шести заводів із виробництва акумуляторів у Північній Америці і Європі. Stellantis планує вивести на ринок 48 BEV до 2024 року і створити додану вартість для всіх зацікавлених сторін.