Hyundai привезла на CES 2024 автономний екскаватор Concept X зі штучним інтелектом

Hyundai привезла на CES 2024 автономний екскаватор Concept X зі штучним інтелектом

Підрозділ HD компанії Hyundai привіз на виставку CES 2024 кілька разючих технологій, серед яких повномасштабна версія екскаватора Concept X зі штучним інтелектом, а також інші автономні концепти.

Масивний 4,5-метровий екскаватор без водійського сидіння привертає увагу відвідувачів, коли вони проходять через Західний зал конференц-центру Лас-Вегаса. 

Виставка CES 2024
HD на виставці CES 2024. Фото: HD

Повністю автоматизований екскаватор виявляє перешкоди, а його чотири незалежні колеса змінюють кут нахилу і висоту залежно від ситуації. Концептуальний екскаватор може похвалитися «повністю електричною» роботою — тобто він має як електричний привід, так і використовує електродвигуни та приводи для управління стрілою.

Компанія Hyundai також продемонструвала ще одну безпілотну будівельну машину. І вона стверджує, що ця машина майже готова до виробництва.

Автономний бульдозер Concept-X2, показаний тут, вперше дебютував на виставці ConExpo ще в серпні, і базується на Hyundai Develon (колишній Doosan) DD100, що стало першим вступом компанії в категорію автономних машин.

Автономний бульдозер Concept-X2
Автономний бульдозер Concept-X2. Фото: Electrek

Саме так, на думку HD Hyundai, виглядатиме будівельний майданчик до 2050 року — повністю автоматизований. HD Hyundai продемонструвала своє бачення на стенді площею 991 квадратний метр на виставці CES 2024 під назвою «Трансформація Xite».

Concept X1 здобув золото престижної нагороди iF за дизайн
Concept X1 здобув золото престижної нагороди iF за дизайн. Фото: iF Design

На виставці були представлені різні демонстрації, зокрема, керування колісним навантажувачем в Атланті з відстані приблизно 3 000 кілометрів.

Скетчі автономної техніки для будівництва від HD Hyundai / Doosan
Скетчі автономної техніки для будівництва від HD Hyundai / Doosan 2020 року

Відвідувачі також брали участь у практичних заняттях, керуючи колісним навантажувачем за допомогою симуляторів і досліджуючи майбутній будівельний майданчик за допомогою віртуальної реальності.