Уряд Німеччини субсидує купівлю вантажівок, які відповідають вимогам стандарту викидів Євро VI

Уряд Німеччини субсидує купівлю вантажівок, які відповідають вимогам стандарту викидів Євро VI

Керівництво компанії MAN Truck & Bus підтримало програму заміни вантажного парку на більш екологічний, що реалізується у Німеччині.

Федеральне міністерство транспорту і цифрової безпеки Німеччини оголосило, що уряд Німеччини тепер буде субсидувати покупку нових вантажівок на суму до 15000 євро, якщо вони будуть відповідати вимогам чинного стандарту викидів Євро VI.

Підприємства повинні відмовитися від використання вантажівок з Євро III, IV або V. Крім того, на придбання інтелектуальної техніки для причепів буде надана субсидія в розмірі до 5000 євро. Сюди входять, наприклад, системи вимірювання тиску в шинах або цифрового управління для напівпричепів і причепів, а також аеродинамічні надбудови.

Генеральний директор MAN Truck & Bus Андреас Тостманн вітає ініціативу щодо відновлення парку вантажних автомобілів, оголошену урядом Німеччини.

«Уряд Німеччини домагається відразу декількох позитивних результатів, впроваджуючи програму заміни вантажівок. По-перше, вигода як для клімату, так і для навколишнього середовища: заміна старих вантажівок на сучасні моделі значно знижує викиди CO2, але, перш за все, викиди твердих частинок і NOx. Поточна вантажівка Euro VI, наприклад, викидає приблизно на 80 відсотків менше NOx, ніж моделі Euro V. По-друге, всі учасники дорожнього руху отримують вигоду від вищого рівня безпеки сучасних вантажівок: в останні роки було введено багато нових допоміжних систем, таких як екстрене гальмування, які можуть врятувати життя. По-третє, вигода для економіки: виробники й постачальники комерційних автомобілів борються з різким падінням попиту через коронакризу . Тут можуть бути корисні будь-які стимули ринку», — говорить Тостманн.

Нагадаємо, що не так давно відбулася презентація нового покоління вантажівок MAN, яке має сучасний портфель продукції практично для всіх областей застосування.

Наприклад, новий TGX з його високотехнологічними двигунами не тільки виключно чистий, але і надзвичайно ефективний. У порівнянні з його і без того економічним попередником, споживання і, отже, викиди CO2 були скорочені до 8,2 відсотка, що підтверджено TÜV Süd (німецькою експертною організацією).

Це одна з причин, чому міжнародне експертне журі недавно вручило йому престижну нагороду International Truck of the Year 2021 (ITOY).