Перегони до хмар: Ford SuperVan 4.2 взяв участь у 101-му Міжнародному сходженні на Пайкс Пік

Перегони до хмар: Ford SuperVan 4.2 взяв участь у 101-му Міжнародному сходженні на Пайкс Пік

Ford Performance підіймався на Пайкс Пік на модифікованому «суперфургоні» E-Transit із вдосконаленою електричною потужністю та аеродинамікою.

Інноваційний дизайн, передові технології та унікальні функції

Ford Performance взяв участь у легендарному міжнародному сходженні на Пайкс Пік (гора в США, у штаті Колорадо, у ланцюзі Скелястих гір) з повністю електричним демонстраційним автомобілем SuperVan 4.2.  

Ford Performance та експерти STARD Advanced Research and Development об’єднали зусилля, щоб створити SuperVan 4.2. Фургон був перероблений з SuperVan 4 для оптимальної конкурентоспроможності на знаменитому американському підйомі.

Зміни та вдосконалення

SuperVan 4.2 був повністю перероблений з урахуванням аеродинаміки. Метою змін були, з одного боку, аеродинамічні характеристики на великій висоті, на якій знаходиться Пайкс Пік, з іншого боку, збільшення вертикально генерованої сили, яка досягає понад 1,995 кг на швидкості 241 км/год. Ключові аеродинамічні особливості допомагають SuperVan 4.2 залишатися «приклеєним» до асфальту і віражів американських гір.

Вага рами SuperVan 4.2 була зменшена з метою поліпшення загального балансу і забезпечення гнучкості на підйомах.

Вдосконалення також були внесені в трансмісію. Завдяки зменшенню кількості 6-фазних двигунів з чотирьох до трьох та використанню літій-полімерних елементів NMC, фургон досягає оптимального співвідношення потужності до ваги. 

Маючи сумарну потужність понад 1 050 кВт (1 400 к.с.), SuperVan 4.2 може повністю розкрити свій потенціал.

Ford Performance та STARD оснастили SuperVan 4.2 оновленою рекуперативною гальмівною системою з керамічними дисками, а також кованими магнієвими дисками в парі з гоночними шинами Pirelli P Zero TM. 

Приводні вали також були модернізовані. При цьому лобове скло SuperVan 4.2 виготовлено з плексигласу, а мінімалістичний інтер’єр в гоночному стилі не додає зайвої ваги, щоб дозволити електрофургону досягти найкращих результатів на знаменитій американській горі.

Міжнародне сходження на Пайкс Пік відбулося у неділю, 25 червня 2023 року.