Porsche 911 встановив новий світовий рекорд висоти

Porsche 911 встановив новий світовий рекорд висоти

2 грудня гонщик Ромен Дюма встановив новий світовий рекорд, забравшись на висоту 6 734 метри над рівнем моря, керуючи значно модернізованим Porsche 911, що працює на синтетичному паливі. 

Експедиція на модифікованих моделях

Команда, яка підтримувала триразового чемпіона Ле-Мана Ромена Дюма, зіткнулася з екстремальними умовами. Повітря на висоті було вдвічі менш щільним, ніж на рівні моря, а температура коливалася на рівні 20 градусів нижче нуля.

Ромен Дюма

Дві моделі 911, які використовувалися в цій експедиції, працювали на синтетичному паливі eFuel, яке виробляється в пілотному проєкті HIF «Хару Оні в Пунта-Аренас». 

eFuels від HIF Global

Проєкт ознаменував повернення автомобіля та команди до вулкана Охос-дель-Саладо, який вони відвідали у 2022 році та під час дослідницького заїзду подолали висоту 6 000 метрів.

Довідкова інформація: автомобілі

У спробі встановлення рекорду взяли участь дві модифіковані моделі Porsche 911 на прізвиська «Доріс» та «Едіт». Автомобіль-рекордсмен був розроблений компанією RD Limited у співпраці з Porsche. Сам рекорд був досягнутий Дюма на легшому та маневровому варіанті «Едіт». 

Porsche 911

Надзвичайно пристосований до бездоріжжя спеціальний автомобіль побудований на базі нинішньої моделі 911 Carrera 4S. На ньому встановлено 3,0-літровий шестициліндровий двигун потужністю 443 к.с. який працював у парі зі стандартною семиступінчастою механічною коробкою передач. 

Автомобіль експлуатувався з заводськими мастилами Mobil 1, що дозволило силовому агрегату працювати без проблем навіть в екстремально холодному кліматі. Сам 911-й виявився чудовою основою: завдяки поєднанню міцної, але легкої конструкції шасі, достатньої потужності й здатності добре справлятися з екстремально великими висотами.

Обидві машини були оснащені сидіннями з вуглецевого волокна та п’ятиточковими ременями безпеки. Крім того, машини були оснащені спеціальним легким, але надзвичайно міцним захистом днища з арамідного волокна, що дозволяє ковзати по камінню.

Головний автомобіль отримав дуже особливу додаткову технологію — рульове управління за допомогою тросів, розроблену і надану Schaeffler Group. Система під назвою Space Drive була здатна задовольнити унікальні та екстремальні вимоги місцевості, пропонуючи точність та детальний зворотний зв’язок, що дозволило Ромену Дюма розмістити автомобіль саме там, де він був потрібен — часто під час підйому на небезпечні та майже вертикальні схили.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Про HIF та eFuels

Обидва автомобілі під час перебування на вулкані повністю працювали на паливі HIF eFuels, створеному в Чилі. eFuels виробляється з води та вуглекислого газу з використанням відновлюваних джерел енергії, що дозволяє використовувати двигуни внутрішнього згоряння з майже нульовим рівнем викидів, оскільки CO₂, отриманий в процесі виробництва eFuels, приблизно дорівнює CO₂, що викидається під час використання автомобіля. 

Перший інтегрований пілотний завод з виробництва синтетичного палива «Haru Oni» в Пунта-Аренас, Чилі, розпочав виробництво наприкінці 2022 року.

Досягнення рекордної висоти

Протягом усієї експедиції проєкт дотримувався обережного підходу, орієнтованого насамперед на безпеку. Команда два тижні акліматизовувалася, повільно набираючи висоту день за днем. Автомобілі не мали таких труднощів — стандартні системи 911-го відчували розріджене повітря і відповідно регулювали подачу палива, що дозволяло досягти максимальної продуктивності. 

Команда уважно стежила не лише за висотою, але й за пульсом, режимом сну та витратою калорій за допомогою смартгодинника. За цим стежили двоє лікарів, які увійшли до складу команди через віддаленість місця та постійний ризик висотної хвороби та інших ризиків для здоров’я, спричинених сумішшю розрідженого повітря та мінусових температур.

На відміну від 2022 року, команда зіткнулася з відносно невеликою кількістю снігу на вищих рівнях вулкана — але виклик залишався грандіозним, включаючи пошук шляху через скупчення валунів. 911-й подолав глибокий гравій і вулканічний попіл, що утворюють схили, а його система повного приводу і з’єднувач Warp Connector дозволили зберегти зчеплення з дорогою.

Підйом на вершину відбувся в суботу, 2 грудня, коли команда вирушила о 03:30 за місцевим часом. О 15:58 було досягнуто вершини й завершено подорож.

Команда на мить насолодилася неймовірним краєвидом, зробивши фотографію на згадку, перш ніж обережно почати спуск з такою ж точністю й обережністю, як і підйом, і наступного дня прибула до свого базового табору, розташованого на тисячу метрів нижче вершини; втомлені, але горді. На 911 «Едіт» з’явилося кілька нових шрамів і товстий шар вулканічного пилу, але в усьому іншому він був готовий пройти той самий маршрут знову.

Ромена Дюма підтримувала міжнародна команда, що складалася з представників Чилі, Франції, Німеччини, США, Канади та Швейцарії. 

6 734 метри над рівнем моря — жодному автомобілю не вдавалося піднятися вище.