Повністю електричний Ford Explorer завершив рекордний навколосвітній пробіг і надійшов у продаж

Повністю електричний Ford Explorer завершив рекордний навколосвітній пробіг і надійшов у продаж

Шукачка пригод Лексі Елфорд встановила офіційний рекорд, ставши першою людиною, яка здійснила навколосвітню подорож на електромобілі, використовуючи новий повністю електричний Ford Explorer. 

Компанія Ford підтвердила технічні характеристики нового модельного ряду Ford Explorer, офіційно зробивши електромобіль, який здійснив навколосвітню подорож, доступним для клієнтів, які готові до власних пригод, великих чи малих.

Ford Explorer під час навколосвітньої подорожі. США

Неймовірна подорож Explorer перетнула шість континентів, проїхала через 27 країн і подолала понад 30 000 кілометрів, і все це лише на електриці. Долаючи перебої з електрикою в Африці, відсутність зарядної інфраструктури в чилійській пустелі Атакама, бездоріжжя, гірські перевали та морози, це досягнення довело, на що здатен електромобіль.

Ford Explorer під час навколосвітньої подорожі. Чилі

Автомобіль, який Лексі використовувала для випробування, був передсерійною версією Ford Explorer, яка зараз доступна для замовлення. Під час подорожі вона використовувала різноманітні зарядні пристрої: від розеток змінного струму потужністю 2,2 кВт до швидких зарядних пристроїв постійного струму та портативного акумуляторного блоку.

Ford Explorer під час навколосвітньої подорожі. Тайланд

Під час подорожі Лексі покладалася на систему зберігання MegaConsole, яка вміщує три 1,5-літрові пляшки для рідини з запасом, підігрів та масаж водійського сидіння, а також інформаційно-розважальну систему SYNC Move з регульованим сенсорним екраном, що активується голосом, — функції, які входять до стандартної комплектації моделей Ford Explorer та Ford Explorer Premium.

Готовий до будь-яких пригод

Новий повністю електричний Explorer — це перший пасажирський електромобіль Ford, розроблений та виготовлений в Європі, що поєднує в собі німецьку інженерію, американський стиль та стандартні технічні характеристики, які містять електричні силові агрегати з нульовим рівнем викидів у вихлопній трубі під час руху, а також пробіг до 602 км на одному заряді акумулятора.

Explorer пропонується на вибір з одномоторною задньопривідною (RWD) або двомоторною повнопривідною (AWD) силовою установкою. В обох використовується літій-іонна нікель-марганцево-кобальтова (NMC) акумуляторна батарея збільшеного радіуса дії, обрана завдяки своїй щільності енергії, потужності та продуктивності в європейському кліматі від Скандинавії до Середземномор’я. Пізніше з’явиться й одномоторна трансмісія RWD з батареєю NMC стандартної комплектації.

Ford Explorer під час навколосвітньої подорожі. В’єтнам

Зарядка від 10 до 80 відсотків займає приблизно 26 хвилин за допомогою швидкої зарядки постійного струму потужністю до 185 кВт для моделі AWD. Водії Explorer по всій Європі зможуть легко отримати доступ до більш ніж 600 000 пунктів зарядки в мережі BlueOval Charge Network за допомогою додатку FordPass або інноваційної технології Plug & Charge та сплатити за зарядку. До них належать високопотужні зарядні станції від IONITY — консорціуму, одним із засновників якого є компанія Ford.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Explorer може розганятися швидше, ніж Ford Performance Focus ST, з 340 к.с., що означає, що модель AWD досягає 100 км/год за 5,3 секунди. Explorer AWD також може буксирувати до 1 200 кг. І все це досягається за допомогою безперебійної електричної тяги.

Новий повністю електричний Explorer є першим автомобілем, зібраним на заводі Ford Cologne EV Centre, в який було інвестовано 2 мільярди доларів США.