Toyota анонсує створення повної лінійки електромобілів

Toyota анонсує створення повної лінійки електромобілів

Toyota Motor представила на міжнародному автосалоні в Шанхаї прототип перспективного серійного електричного кросовера Toyota bZ4X. Це первісток нового суббренда bZ, під яким Toyota планує масово випускати електромобілі.

У 2018 році Toyota оголосила про намір перетворитися з автомобільної компанії на електромобільну. Під загальним розумінням того, що всі живуть на одній планеті, Toyota вживає заходи з точки зору понять «рідної планети», «рідне місто» та «рідна країна», в межах яких автомобільна промисловість повинна працювати. Сьогоднішнє покоління відповідає за передачу цього прекрасного будинку під назвою «Земля» наступному поколінню, як місця, де люди можуть жити зі спокоєм та у комфорті. З цієї точки зору Toyota має «орієнтовану на людину» філософію, згідно з якою технології повинні сприяти щастю та здоров’ю людей.

© TOYOTA MOTOR CORPORATION

bZ — абревіатура від beyond Zero, «за межами нуля». Toyota таким чином підкреслює ініціативу зі створення моделей з нульовим рівнем шкідливих викидів, тобто електромобілів. Ця лінійка включатиме 15 машин різних типів і класів. Минулого року Toyota подала заявки на реєстрацію товарних знаків від bZ1 до bZ5.

Toyota bZ4X © TOYOTA MOTOR CORPORATION

Подробиць про bZ4X поки небагато. Машина створена з чистого аркуша на платформі e-TNGA, розробленої спільно з Subaru для електромобілів з переднім, заднім або повним приводом.

Toyota bZ4X © TOYOTA MOTOR CORPORATION

За габаритами автомобіль можна порівняти зі звичним RAV4, але внаслідок використання більшої колісної бази й менш великих агрегатів силової установки салон електромобіля більше, ніж у кросовера з ДВЗ.

Toyota bZ4X © TOYOTA MOTOR CORPORATION

Екстер’єр bZ4X виконаний в новому дизайні, який фахівці Toyota розробили спеціально для суббренда bZ. Машина виглядає нарочито футуристично. Кузов характеризують: складна пластика зовнішніх панелей, короткий капот та матрична LED-світлотехніка. Попереду немає звичної решітки радіатора, оскільки електроустановка не потребує великих повітрозабірників, на відміну від ДВЗ. Завалені задні стійки надають машині візуальну стрімкість.

Toyota bZ4X © TOYOTA MOTOR CORPORATION

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Інтер’єр детально опрацьований і створює відчуття, ніби перед нами автомобіль, що вже серійно випускається. Під питанням поки використання керма у вигляді штурвала: на такий експеримент в реальних машинах наважилася лише Tesla. Авіаційна тематика підтримана незвичайною цифровою передньою панеллю.

Технічні характеристики Toyota bZ4X ще не розкриті. Компанія має намір запустити серійний випуск електричного кросовера до середини 2022 року. Передбачається, що виробнича версія автомобіля буде мінімально відрізнятися по дизайну від прототипу.