Відбулася світова прем'єра нового міжміського автобуса Mercedes-Benz Tourrider

Відбулася світова прем'єра нового міжміського автобуса Mercedes-Benz Tourrider

Туристичний автобус  Mercedes-Benz Tourrider,  створений спеціально для Північної Америки — дизайн, комфорт, технології, безпека, індивідуальність та економічність — знаковий момент нової ери міжміських автобусів.

Він був спеціально розроблений для цього регіону з використанням унікального міжнародного ноу-хау Mercedes-Benz — винахідника автобуса. Новий Tourrrider — це дійсно Mercedes-Benz серед міжміських автобусів. Це тривісний високопідлоговий автобус, пропонований у двох варіантах — Tourrider Business і Tourrider Premium. Tourrider Business — це автобус для вишуканих очікувань,  «бізнес-клас» серед автокарів, в той час, як Tourrider Premium — це розкішний салон, який відповідає всім очікуванням «першого класу».

© Daimler Truck AG

Поєднання форми та функціональності

Навіть здалеку Tourrider миттєво впізнаваний як представник марки Mercedes-Benz за хромованою решіткою радіатора з розташованою по центру зіркою і типовому горизонтальному розташуванню фар на одному рівні.

Mercedes-Benz Tourrider premium © Daimler Truck AG

Попри ідентичність корпусів, автобуси мають різні «очі»: в той час, як Tourrider Business використовує окремі купольні фари, Tourrider Premium, навпаки, використовує ексклюзивно розроблені світлодіодні інтегральні фари.

Mercedes-Benz Tourrider business © Daimler Truck AG

Задня частина Tourrider Premium має трапецоїдне заднє скло з інтегрованою зіркою Mercedes, типовою для марки. Tourrider Business має V-подібну чорну накладну панель з жалюзі, що нагадує форму ранніх американських мускулистих вантажівок. Новий Tourrider також поєднує в собі форму і функціональність: від передньої до задньої частини автомобіль був аеродинамічно оптимізований для зниження витрати палива.

Індивідуально обладнаний пасажирський салон 

У салоні пасажири отримують величезний простір, особливо на борту Tourrider Premium, пасажирський салон якого збільшений на 2,36 дюйма (6,0 см) в порівнянні з Tourrider Business. Крім того, в Tourrider може бути оснащений двома місцями для інвалідних колясок. Відповідний автоматичний підіймач простий в управлінні й компактно розміщується над провідною віссю.

© Daimler Truck AG

Tourrider Premium пропонує можливість установки чудового скляного даху Top Sky Panorama, який перетворює салон в справжню мрію. Під час вечірніх або нічних поїздок опціональні світлодіодні смуги підсвічування під багажними полицями та під підвіконнями ще більше покращують атмосферу і враження від поїздки.

Сидіння, що використовуються в Tourrider, виробляються на власному виробництві: не дивно, адже це найбільший в Європі виробник сидінь для автобусів. У стандартній комплектації Tourrider Business оснащений зручними сидіннями Mercedes Benz Travel Star Eco.

© Daimler Truck AG

У Tourrider Premium встановлені сидіння першого класу Travel Star Xtra з оббивкою Luxline – найрозкішніші сидіння для автобусів Mercedes-Benz. Автотранспортні підприємства можуть індивідуально підкреслити незвичайний характер Tourrider за допомогою надзвичайно різноманітних тканин і декору, обробки або варіантів тонкого, але легкого у догляді матеріалу з композитного шкіряного волокна. Покупці також можуть вибрати дизайн декоративних елементів у салоні.

Mercedes-Benz Tourrider premium © Daimler Truck AG

І, нарешті, пасажири можуть скористатися такими опціями, як подвійний USB-роз’єм, встановлений по центру під кожним з двомісних сидінь  або 110-вольтові розетки для зарядки електронних пристроїв.

Mercedes-Benz Tourrider premium © Daimler Truck AG

Інженери Tourrider також приділили велику увагу оптимізації опалення та кондиціонування пасажирського салону. Приємне охолодження — навіть в періоди високої температури навколишнього середовища — забезпечується потужною інтегрованою системою кондиціонування повітря від Eberspaecher / Sütrak потужністю 35 кВт. Крім того, робоче місце водія також отримує переваги від окремої системи кондиціонування потужністю 9 кВт.

Простота управління та безпека

Обидві моделі мають зразковий ергономічний дизайн кабіни для водія і пропонують безліч практичних і інноваційних функцій. Однак обидві кабіни розрізняються по дизайну і структурі, а також по оснащенню. Безліч функцій допомагають водієві виконувати свої завдання. Зліва водій знайде ручку стандартного електронного стоянкового гальма. Кабіна поєднує в собі простоту управління і високу безпеку. Інші практичні помічники: Двері багажного відділення можна заблокувати окремо зліва і справа за допомогою перемикача. Відповідно до цього на дисплеї приладової панелі відбивається стан відкритих дверей.

Mercedes-Benz Tourrider business © Daimler Truck AG
Mercedes-Benz Tourrider premium © Daimler Truck AG

Новаторські системи допомоги для пом’якшення наслідків аварії 

Одна з найсильніших сторін Mercedes Benz Tourrider — круговий огляд при маневруванні й в вузьких місцях забезпечується системою камер з кутом огляду 360 градусів. Також покращує видимість ближнє  і дальнє світло завдяки надзвичайній світловіддачі двох світлодіодних фар. Завдяки стандартним док-фарам Tourrider також підтримує своїх водіїв під час руху заднім ходом в темний час доби.

До видатних новим функціям безпеки Tourrider також відноситься опціональний радарний помічник при проходженні поворотів Sideguard Assist з функцією виявлення пішоходів. Якщо в зоні контролю з боку дверей знаходиться об’єкт, що рухається, наприклад, пішохід або велосипедист, або нерухома перешкода, система видає водієві попередження. Таким чином, вона допомагає водієві, зокрема, при повороті у жвавих місцях, а також ефективно захищає автомобілістів, велосипедистів і пішоходів.

© Daimler Truck AG

Tourrider також є першим туристичним автобусом, оснащеним унікальною системою екстреного гальмування Active Brake Assist 5 — скорочено ABA 5 — з функцією виявлення пішоходів. В рамках обмежень ця система допомоги (стандартна для Tourrider Business і Premium) є першою системою екстреного гальмування для автобусів, яка здатна ініціювати автоматичну екстрену зупинку у відповідь не тільки на нерухомі й рухомі перешкоди, але і на пішоходів. Додатковим компонентом ABA 5 є автономний інтелектуальний круїз-контроль на основі радара (входить в стандартну комплектацію Tourrider Premium). Він знижує навантаження на водія на далеких ділянках і міжштатних автомагістралях. Якщо система допомоги виявляє попереду більш повільний автомобіль, вона автоматично уповільнює рух автобуса до досягнення заздалегідь обраної водієм дистанції, це залежить від швидкості, яку система потім постійно підтримує.

Система Attention Assist (ATAS) — доступна як опція — попереджає водія візуально і звуком, якщо виявляє типові ознаки втоми або неуважності, і пропонує водієві зробити перерву. Ще одна система допомоги Tourrider — стандартний Lane Assistant, який визначає, коли автомобіль ненавмисно залишає позначену смугу руху, за допомогою системи камер за лобовим склом. Коли автомобіль перетинає розмітку смуги руху без подачі сигналу, водій отримує попередження у вигляді відчутної вібрації на відповідній стороні свого сидіння.

Потужна та економічна трансмісія, велика сервісна мережа

В основі системи приводу, що використовується лише в автобусах для Північної Америки, лежить рядний 6-циліндровий двигун Mercedes-Benz OM 471, який давно добре зарекомендував себе. Двигун об’ємом 12,8 літра розвиває потужність 450 к.с. (336 кВт). Двигун відрізняється паливною економічністю, потужним прискоренням та надійністю. За передачу потужності відповідає автоматична коробка передач Allison WTB 500R.

© Daimler Truck AG

Сервісні пропозиції для Tourrider доступні через Daimler Coaches North America, що дозволяє автобусним компаніям користуватися великою мережею сервісних станцій, а також швидке постачання запасними частинами.