Скорочення витрат, підвищення екологічної безпеки, продуктивності та ефективності всіх аспектів бізнесу, — лейтмотив MINExpo INTERNATIONAL ® 2021

Скорочення витрат, підвищення екологічної безпеки, продуктивності та ефективності всіх аспектів бізнесу, — лейтмотив MINExpo INTERNATIONAL ® 2021

MINExpo ® широко відома як провідна світова виставка гірничодобувного обладнання і послуг, на якій представлені новітні технології та інновації в галузі обладнання, продуктів і послуг для світової гірничодобувної промисловості. Захід відбувся у Лас-Вегасі (США). 

Кілька виробників обладнання продемонстрували на виставці MINExpo нове та існуюче обладнання з нульовим рівнем викидів. Компанія Caterpillar Inc, наприклад, представила свій акумуляторно-електричний навантажувач Cat R1700 XE LHD. Техніка на 100% працює від акумулятора, який дозволяє їй функціонувати без шкідливих викидів, а також знизити рівень шуму і тепла, що особливо важливо під час підземних робіт. На виставці MINExpo компанія також презентувала новий портативний зарядний пристрій для мобільного обладнання Cat MEC500, який здатен заряджати R1700 XE за 20 хвилин. 

Komatsu оголосила про створення альянсу з розробки гірничодобувного обладнання з нульовим рівнем викидів. Компанія буде працювати над плануванням, розробкою, тестуванням і розгортанням гірничодобувного обладнання та пов’язаних з ним технологій, які скорочують викиди. Насамперед на порядку денному стоїть розробка концепції кар’єрного самоскида, який може працювати від різних джерел енергії. На виставці MINExpo компанія Komatsu показала його першу версію.

Підрозділ Power System компанії Rolls-Royce також представив своє бачення концептуального кар’єрного самоскида. Концептуальна машина MTU покликана скоротити викиди вуглекислого газу (CO 2) до 30%. Вантажівка оснащена двигуном MTU 12V 2000 у поєднанні з акумуляторною системою MTU EnergyPack. За заявою компанії, акумулятори будуть заряджатися за допомогою рекуперативного гальмування. Це не тільки збереже заряд акумуляторів, але й дозволить використовувати двигун меншого розміру, що допоможе скоротити витрату палива і викиди.

Гірничодобувна промисловість прагне стати більш екологічно чистою і продуктивною, що викликає потребу в технологіях, які можуть допомогти в досягненні цих цілей. Наразі на гірничодобувну промисловість припадає 4-7% світових викидів парникових газів. Галузь має на меті скорочення викидів в діапазоні від 0 до 30% до 2030 року.