Світова прем’єра абсолютно нового Lexus LM

Світова прем’єра абсолютно нового Lexus LM

Презентація відбулася на автосалоні Auto Shanghai 2023, й автомобіль буде представлений у більш ніж 60 країнах світу, включаючи Європу та Японію.

Два покоління Lexus LM

Довгоочікувана мить нарешті настала — відбулася світова прем’єра абсолютно нового Lexus LM, розкішного MPV, який здійняв високу хвилю в автомобільній індустрії.

Перше покоління Lexus LM було випущено у 2020 році. Пропонуючи як 4-місні, так і 7-місні конфігурації, автомобіль був добре прийнятий широким колом клієнтів. За минулі роки потреби й бажання світового ринку розкоші ще більше посилилися та урізноманітнилися. У відповідь на це новий LM був повністю перероблений, що дозволило переоцінити його цінність і сенс існування як «розкішного пересувного засобу», звідки й походить назва моделі.

Друге покоління LM було повністю перероблено, щоби підвищити його цінність і сенс пропозиції як «розкішного транспортного засобу». Команда інженерів та дизайнерів доклала чимало зусиль, щоб створити внутрішній простір та динамічний досвід, який дозволить усім пасажирам почуватися невимушено. 

Дизайн екстер’єру може похвалитися елегантною присутністю та аеродинамічними формами відповідно до мови дизайну Lexus, у той час, як дизайн передньої частини салону поєднує в собі практичність та вишуканість, щоб дозволити водієві зосередитися на русі.

Практичність і вишуканість

З особливою увагою до створення природного та комфортного відчуття, новий LM задуманий як «мобільний простір, де клієнти можуть бути самими собою». 

Просторий задній салон пропонує ретельно продумані сидіння та оздоблення, а також різноманітні функції та технології, які допоможуть пасажирам максимально ефективно використати час у дорозі.

Лінії автомобіля відображають функціональність та динамічні характеристики. В інтер’єрі передня частина салону поєднує в собі практичність і вишуканість, що дозволяє водієві зосередитися, а просторий задній салон пропонує ретельно продумані сидіння та оздоблення, а також різноманітні функції та технології, що дозволяють пасажирам максимально ефективно використовувати дорогоцінний час у дорозі.

Комфорт у дорозі

Щоб забезпечити комфортну поїздку для всіх пасажирів, розробники зосередилися на якості їзди, гідній флагманського MPV. За своєю конструкцією MPV має розсувні двері з великими отворами, і забезпечення жорсткості кузова в цих рамках було першорядним завданням. 

Дотримуючись підходу, який застосовується до всіх нових поколінь автомобілів Lexus, робота почалася з підвищення міцності кузова. У цілому, жорсткість на скручування на 50 % вища, ніж у поточної моделі, що стало можливим завдяки таким елементам, як розтяжки на опорі радіатора та задній підлозі, пряма структура кузова та посилення чверті стійок. Структурний клей, використаний для верхньої частини кузова та підлоги, також допомагає зменшити вібрацію.

При розробці сидінь були ретельно проаналізовані рухи тіла пасажира, щоб забезпечити природний розслаблений стан для тіла й розуму, незалежно від того, де ви сидите. Особливу увагу також було приділено зменшенню руху голови та стабілізації лінії зору.

Передні сидіння оптимізують розподіл поверхневого тиску на подушку сидіння, щоб утримувати тіло, незалежно від величини перецентрової сили під час повороту. Мета — досягти комфорту сидіння, який зменшує втому, і створити умови, що дозволяють водієві вести діалог з автомобілем. 

Для сидінь другого ряду були використані два типи амортизаційних матеріалів із різними характеристиками, які м’яко обволікають і підтримують пасажирів, починаючи з моменту зупинки автомобіля і закінчуючи його рухом. У моделях із сидіннями третього ряду товсті спинки та подушки дозволяють зручно сидіти дорослим.

Уперше Lexus пропонує «Підвіску AVS із частотно-чутливим поршневим клапаном», яка поєднує в собі привід адаптивної змінної підвіски (AVS) та частотно-чутливий поршневий клапан в амортизаторі. Система забезпечує відмінну якість їзди незалежно від швидкості, ретельно гасячи та зменшуючи вібрації в широкому діапазоні частот.

Уперше також в автомобілях Lexus режим руху «Rear Comfort» дозволяє зробити акцент на комфорті задніх сидінь. Характеристики сили демпфірування AVS налаштовані таким чином, щоби приділяти першочергову увагу комфорту задніх сидінь, а інтегроване управління педаллю газу та гальмом зменшує зміну пози під час прискорення та уповільнення.

Тиша

Для нового LM особливу увагу було приділено створенню природного та комфортного відчуття тиші. Було проаналізовано частотні діапазони шуму та джерела шуму, у результаті чого було розроблено 3-етапний підхід до зменшення шуму: зменшення шуму, що генерується (джерелом шуму), запобігання потраплянню шуму в автомобіль (звукоізоляція) та зменшення шуму всередині автомобіля (звукопоглинання). 

Зменшення шуму від джерела зосереджене в основному на дорожньому шумі та шумі вітру. На додаток до специфічних заходів протидії дорожньому шуму навколо шин і вітровому шуму навколо капота і стійок, було використано акустичне скло, щоб допомогти зменшити високочастотний вітровий шум. 

Двигун, один з основних джерел шуму і вібрації, і пов’язані з ним кріплення, які посилюють вібрацію, отримали ретельну настройку. Також було значно зменшено шум у салоні завдяки розміщенню ретельно розрахованої кількості та товщини звукопоглинальних, звукоізоляційних та вібропоглинальних матеріалів у відповідних місцях по всьому автомобілю.

Загалом, абсолютно новий Lexus LM змінює правила гри в сегменті розкішних MPV, отже ми з нетерпінням чекаємо на його появу на дорогах.