Українські та японські фахівці разом створили спецтехніку для ДСНС

Українські та японські фахівці разом створили спецтехніку для ДСНС

25 квітня 2023 року ДСНС було передано партію із 6 вантажних автомобілів ISUZU з бортовою платформою та краном-маніпулятором Tadano.

Українсько-японський проєкт

Федерація роботодавців України повідомила, що українські виробники в співпраці з японськими колегами виготовили спецтехніку, яку ДСНС використовуватиме у своїй роботі, зокрема, під час розмінування та розчищення територій, що постраждали від російського вторгнення та обстрілів.

Японія має досвід роботи з гуманітарного розмінування протягом тривалого часу з третіми країнами, зокрема з Камбоджею. І може допомогти Україні, як підготовкою спеціалістів, так і наданням необхідного обладнання.

Урочиста передача техніки відбулася за участі заступника Міністра економіки Ігоря Фоменка, Голови ДСНС Сергія Крука та Посла Японії в Україні Мацудо Кунінорі.

Локалізація виробництва

Як повідомляють у Федерації роботодавців України, у процесі виробництва вантажних автомобілів із краном-маніпулятором Tadano залучені Українські компанії: АТ «Черкаський автобус», ПП «Аймакс-Авто» та ТОВ «Крейн Юкрейн». Локалізація виробництва становить близько 30 %.

Це — лише перша частина проєкту, адже ще 24 одиниці техніки плануються до передачі в серпні-вересні цього року.