Компанія Tatra Trucks представила нове покоління модельного ряду Phoenix

Компанія Tatra Trucks представила нове покоління модельного ряду Phoenix

Чеський виробник автомобілів представив останнє покоління модельного ряду Tatra Phoenix, призначене в першу чергу для цивільного ринку, але також використовуватиметься рятувальниками, пожежниками та силами оборони. 

Розробка абсолютно нового покоління модельного ряду Tatra Phoenix ведеться з 2022 року, і, як і попередні покоління, ця нова модель об’єднає в собі майстерність і винахідливість дизайнерів Tatra, перевірену концепцію шасі Tatra, кабіни й двигуни від давнього голландського партнера DAF Trucks, а також трансмісії ZF або Allison. 

Нова кабіна з високим рівнем безпеки, ергономіки та комфорту

У новій Tatra Phoenix використовується кабіна DAF XDC (Construction Series), яка була розроблена для забезпечення максимальної безпеки, довговічності та комфорту, забезпечує кращу оглядовість та аеродинамічно оптимізована для мінімально можливого споживання пального. Зовнішнє освітлення виконано за світлодіодною технологією, а низка сучасного комфортного обладнання, широкий вибір аксесуарів та дизайнерських рішень будуть доступні як опція. 

Шасі перевіреної концепції Tatra та вдосконалені двигуни

Нове покоління вантажівок Tatra Phoenix зберегло шасі концепції Tatra з центральною опорною трубою, на якій розміщені окремі карданні вали та диференціали. Шасі традиційно характеризується виключно пневматичною незалежною підвіскою півосей, що є унікальним у світі в сегменті важких повнопривідних вантажівок. Базові конфігурації шасі, що пропонуються для нового покоління автомобілів – 4х4, 6х6, 8х8 і 8х6, причому чотиривісна версія доступна в конфігурації 1+3 (тобто з трьома задніми осями). Також будуть доступні багатовісні версії з можливістю вибору кількості керованих і некерованих задніх осей відповідно до вимог користувача.

Нове покоління вантажівок Tatra Phoenix оснащується інноваційними двигунами Paccar серій MX-11 і MX-13, які використовують новітні технології та конструктивні особливості. Двигуни MX-11 будуть доступні з потужністю 300 і 330 кВт, а двигуни MX-13 — з потужністю 315, 355 або 390 кВт. Автоматичні трансмісії ZF TraXon будуть доступні в стандартній комплектації, з можливістю встановлення повністю автоматичних трансмісій Allison на замовлення. Додаткові трансмісії Tatra також є невіддільною частиною приводної системи, з можливістю вибору оптимального та ефективного варіанту для роботи відповідно до потреб користувача. Нова Tatra Phoenix більше не буде пропонуватися з механічною коробкою передач.

Сучасні допоміжні системи для безпеки та комфорту

Нове покоління Tatra Phoenix також пропонує інновації в електронних та допоміжних системах, які стають стандартом для вантажівок та комерційних автомобілів. Наприклад, система автоматичного керування склоочисниками, система автоматичного увімкнення зовнішнього освітлення або система Corner View, яка усуває сліпі зони з боку водія та пасажира, ще більше підвищуючи безпеку під час руху по дорогах та бездоріжжю. 

Також буде доступна система виявлення перешкод перед автомобілем або опціональна система Digital Vision — система цифрових камер, яка замінює основне і ширококутні дзеркала і складається з камер, встановлених на кронштейнах, які встановлені зверху. Зображення з камер передається на дисплеї, розташовані на А-образних стійках в салоні. Також буде встановлена система попередження про виїзд зі смуги руху (LDWS) або система контролю тиску в шинах (TPMS), яка відстежує фактичний тиск і температуру в шинах на всіх колесах.

Серійне виробництво нового покоління автомобілів розпочнеться влітку цього року, а перші одиниці новинок надійдуть до клієнтів вже восени цього року.