Компанія Tatra Trucks представила нове покоління модельного ряду Tatra Force

Компанія Tatra Trucks представила нове покоління модельного ряду Tatra Force

24 травня, під час виставки PYROS 2023, компанія Tatra Trucks представила нові автомобілі в дизайні пожежної машини, але, звичайно, вони також будуть запропоновані у варіантах для інших сегментів.

Розширення діапазону версій автомобілів

Нове покоління розширить діапазон версій автомобілів у порівнянні з поточним поколінням модельного ряду Force, замінивши таким чином модельний ряд Terra у виробничому портфоліо Tatra Trucks.

Третє покоління модельного ряду Tatra Force, окрім фундаментального вдосконалення концепції з низькопрофільною кабіною і двигуном над передньою віссю, приносить розширення портфоліо шляхом варіантів з переднім розташуванням двигуна.

Презентація відбулася на спільному стенді Tatra Trucks і THT Polička. ЗМІ та відвідувачам виставки PYROS 2023 були представлені нові автомобілі, в тому числі пожежна автоцистерна на шасі 4×4 з чотиридверною кабіною і пожежною надбудовою від THT Polička, а також шасі 6×6 з короткою дводверною кабіною.

Автовиробник запропонує нове покоління модельного ряду Tatra Force як у традиційних, так і в нових сегментах, а саме: для пожежно-рятувальних служб, армії та охоронних організацій, а також, наприклад, для гірничодобувної або будівельної промисловості, для виробників спеціальних надбудов та в інших секторах.

Прототип водневої вантажівки Tatra Force

Нові комфортні та безпечні кабіни в короткій та подовженій версіях

Нові кабіни з оновленим каркасом і сучасними елементами дизайну забезпечують підвищену безпеку і новий рівень комфорту для водія і всього екіпажу, включаючи кращий огляд з кабіни.

У дводверній кабіні можна вибрати конфігурацію сидінь для екіпажу з двох, трьох і чотирьох осіб, включаючи водія. Чотиридверна кабіна має повнорозмірний простір для заднього ряду сидінь і пропонує базову конфігурацію для екіпажу з шести осіб, включаючи водія, або розширену для екіпажу з восьми осіб з сидіннями в три ряди.

У кабіні, оснащеній новими матеріалами облицювання, встановлена сучасна панель приладів, що поєднує в собі класичні перемикачі й управління за допомогою дисплея, в розпорядженні водія також є багатофункціональне рульове колесо. Новою особливістю є можливість встановлення сидінь з пневматичною підвіскою для водія і пасажира, в розпорядженні екіпажу також є нова система опалення та кондиціонування, яка доповнена поліпшеною ізоляцією кабіни.

Перевірене шасі та модернізовані двигуни V8 і V12 Tatra

Нове покоління вантажівок Tatra Force базується на шасі Tatra з центральною хребтовою трубою та поворотними півосями з незалежною підвіскою. Саме тому нові автомобілі мають такі ж виняткові ходові характеристики, як і попередні два покоління, як на місцевості, так і на дорогах.

Перш за все, автомобілі мають вищі за середні кути з’їзду, дуже хорошу прохідність на складних ділянках та стабільність руху. Базові версії будуть представлені шасі 4×4, 6×6 та 8×8 та дисковими гальмами на всіх колесах.

Як і у випадку з попередніми поколіннями, клієнтам також доступні багатовісні версії з різною кількістю ведучих і керованих осей. Нові вантажівки в пожежному виконанні також мають в стандартній комплектації захист електричної та повітряної проводки й проводів, розташованих на шасі, з використанням термостійких матеріалів.

У базовій версії автомобілі нового покоління будуть оснащуватися модернізованим двигуном Tatra V8 з повітряним охолодженням та електронним управлінням потужністю до 340 кВт. Деякі варіанти також можуть бути оснащені новим поколінням двигуна Tatra V12 з повітряним охолодженням потужністю до 440 кВт.

Двигуни Cummins з рідинним охолодженням також будуть частиною стандартної пропозиції, включаючи версії Euro VI для окремих ринків. Автомобілі можуть оснащуватися десяти- або чотирнадцятиступінчастою коробкою передач Tatra з покращеним електронним перемиканням, а також дванадцятиступінчастою автоматичною коробкою передач ZF TraXon або шестиступінчастою автоматичною коробкою передач Allison.

Перше покоління модельного ряду Tatra Force почало поставлятися компанією Tatra Trucks у 2007 році. У 2016 році на ринок вийшло друге покоління, яке принесло модернізацію стандартних дво- і чотиридверних кабін, істотним нововведенням стало розширення пропозиції шляхом версій осей з дисковими гальмами й нової системи рульового управління, перейнятої від модельного ряду Tatra Phoenix.

Водночас у співпраці з компанією Tatra Defense Vehicle, Tatra Trucks також почала пропонувати броньовані кабіни для модельного ряду Force, також у дво- та чотиридверних версіях. Ця опція буде збережена і в останньому третьому поколінні.