Пожежна служба Штутгарта отримала чотири нових Unimog для екстремальних ситуацій

Пожежна служба Штутгарта отримала чотири нових Unimog для екстремальних ситуацій

Пожежна служба Штутгарта нещодавно придбала чотири нові автомобілі Mercedes-Benz Unimog для посилення своїх можливостей із ліквідації надзвичайних ситуацій.

Нові Unimog спеціально розроблені для боротьби з лісовими пожежами та надання допомоги при катастрофах у складних умовах місцевості та погодних умовах.

Компактний рятувальний автомобіль для вузьких доріг

Одне з нових поповнень автопарку — компактний аварійно-рятувальний автомобіль на базі Unimog U 323, який має ширину всього 2,20 м. Це дозволяє автомобілю проїжджати вузькими дорогами та стежками в лісах та виноградниках, де звичайним пожежним автомобілям було б важко маневрувати.

Рятувальний автомобіль Unimog U 323 RW-K. Фото: RALF MAILE

U 323 може перевозити екіпаж із трьох пожежників, а також різні інструменти та обладнання для надання технічної допомоги. Він також має лебідку, світлову вежу та систему кондиціонування.

Рятувальний автомобіль Unimog U 323 RW-K. Фото: RALF MAILE

Всюдихідний рятувальний автомобіль для операцій на бездоріжжі

Ще одна новинка — всюдихідний рятувальний автомобіль на базі Unimog U 5023, який має повну масу 14,5 тонн і колісну базу 3,85 метра.

Рятувальний автомобіль Unimog U 5023 RW-HG. Фото: RALF MAILE

Завдяки портальним мостам, блокуванням диференціалів, системі контролю тиску в шинах та потужному двигуну U 5023 може впоратися з екстремальними ситуаціями на бездоріжжі.

Він також може долати брід глибиною до 1,2 метра й перевозити до десяти осіб у разі евакуації на даху кузова. U 5023 має таку ж конструкцію кузова та обладнання, як і U 323, але з більш потужним переносним захватом.

Рятувальний автомобіль Unimog U 5023 RW-HG. Фото: RALF MAILE

Дві автоцистерни для гасіння лісових пожеж та ліквідації наслідків стихійних лих на воді

Інші дві нові машини — це автоцистерни на базі Unimog U 5023, які мають низький центр ваги та Т-подібний бак для води ємністю 3200 літрів.

Пожежна автоцистерни Unimog U 5023 TLF-W. Фото: Daimler Truck AG

Цистерни можуть швидко та ефективно транспортувати воду до місць лісових пожеж або затоплених територій, використовуючи технологію перекачування та люки на даху.

Пожежна автоцистерни Unimog U 5023 TLF-W. Фото: Daimler Truck AG

Вони також мають систему самозахисту, бак для піни, пожежний насос і спеціальну сигнальну систему. Автоцистерни можуть вмістити екіпаж із чотирьох вогнеборців, оснащені інфрачервоними камерами та переговорними пристроями для забезпечення безпеки та зв’язку.

Тактичний підрозділ для реагування на надзвичайні ситуації

Чотири нові «Унімоги» можуть формувати тактичну групу з двома старими водовозами на базі U 1250, які вже перебувають на озброєнні. Тактичний підрозділ має на меті боротьбу з рослинними/лісовими пожежами та надання допомоги в разі стихійних лих у регіоні та за його межами.

Пожежна служба Штутгарта — єдина в Німеччині, яка має такий підрозділ, що демонструє свою готовність та інноваційність у протистоянні викликам зміни клімату та екстремальних погодних умов.