ЄІБ виділить Україні 640 млн євро на розвиток транспорту та інфраструктури

ЄІБ виділить Україні 640 млн євро на розвиток транспорту та інфраструктури

200 млн з яких піде на закупку нового електричного громадського транспорту для міст України.

Уряд України уклав три кредитні угоди на суму 640 млн євро з Європейським інвестиційним банком, повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Основна сума з даного кредиту у 340 млн буде витрачена на відновлення інфраструктури у східному регіоні. Мається на увазі відбудову та покращення дитячих садків, шкіл, лікарень, вуличного освітлення та інших об’єктів.

100 млн євро буде направлено на відновлення доріг Луганської області, а саме на виконання ремонтних робіт на 2-х ділянках автодороги у рамках проєкту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження».

Третя частина у 200 млн буде розподілена між містами України на закупівлю міського транспорту, а саме електротранспорту — тролейбусів, електричних автобусів, трамваїв, та інших транспортних засобів.

Як ми писали раніше, міністерство вже обрало 18 міст в яких буде закуплений транспорт. До них входять Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці. Це не фінальний список. Він буде відомий коли буде ратифіковано угоду з банком.